comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım 'Galatasaray sürekli şike yapıyor' - Fenerbahçe Haberleri

27 Mayıs 2016, Cuma 03:52
Aziz Yıldırım 'Galatasaray sürekli şike yapıyor' - Fenerbahçe Haberleri

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray'a kaybedilen kupa finali sonrası zehir zemberek açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Ziraat Türkiye Kupası'nda Galatasaray'a kaybettikleri finalin ardından zehir zemberek açıklamalarda bulundu. 
 

Aziz Yıldırım Galatasaray maçında Spor Savcısına küfür etti iddiası


Galatasaray ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası Finali'nde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım protokol tribününde oldukça sinirlendi. Vatan Gazetesi'nden İbrahim Seten'in aktardığı habere göre göre protokol tribününde çıkan olaylar sonrası Aziz Yıldırım'ın Spor Savcısı'na küfür ettiği ve Savcı'nın dava açacağı iddia edildi.
 


Aziz Yıldırım'dan Galatasaray'a şike göndermesi


"Bütün stat şike yapsana diye bağırıyor. Küfür ediyorlar. Bu yüzden kupa törenine çıkmadık. Nedir bu ya! Ben şike yapmadım. Şike yaptığımı ispatlasınlar kendimi köprüden atarım. Şikeyi Galatasaray yapıyor. Gençlerbirliği maçında kalecinin atlamamaları falan...Bakın herkes adam olacak. Yeter artık! Herkes haddini bilecek. Bırakacak bu işleri"

"ŞİKE YAPTIĞIMI İSPAT ETSİNLER KÖPRÜDEN ATLARIM"
Aziz Yıldırım şike yapmadı. Aziz Yıldırım şike yapsaydı, zaten şu beş senelik süreçte benim şike yaptığıma dair her türlü belge, bilgiyi ortaya koyalım... Bir Allah'ın kulu benim şike yaptığımı, bir kulübe ya da oyuncuya para verdiğimi veya başka bir işlem yaptığımı ispat ederse, kendimi köprüden atarım. Bunu UEFA'da da söyledim, bugün de söylüyorum, yarın da söyleyeceğim. Ama Galatasaray şike yaptı. Şikeyi bu ülkeye sokan Galatasaray. 8-0'ları unuttu mu herkes? Arabalar. İnsanlar çıktı 'ben araba aldım' dedi.

Benim bu olaylarda bir tane Allah'ın kulu diyebilir mi 'para aldık.' 18 tane Gençlerbirliği oyuncusunun bir kısmı şimdi Trabzonspor'da oynuyor. Kimse söyleyebiliyor mu 'Fenerbahçe camiası geldi, şöyle teklif etti, böyle teklif etti' diye. Söyleyemezler, çünkü öyle bir şey yok. Sivas'a paralar gitti. Emenike gelmiş, paraları sayarken fotoğraf çektirmiş. Nerede bunlar? Bizi yargılayanlar, hapse atanlar hepsi dışarıda. Ama 2000 yılında Fethullah Gülen'in dua ederek Galatasaray'ı şampiyon yaptığı söyleniyor. Biz de böyle bir şey yok. Biz hepimiz camia olarak elimizden geldiği kadar oyuncular, sporcular... Fenerbahçe bir futbol kulübü değil, bir spor kulübüdür. Bugün Avrupa'da üç tane final four oynamış bir kulübüz. Ama 15 bin kişi bize orada küfür edecek, federasyon 'Gel kupa vereceğim, ikinci olarak çık.' Oyuncular çıkmadı, ben de söyledim çıkmayın diye. Bize küfür ediyorlarsa biz niye çıkalım? Maç bitiyor, bize küfür ediyorlar."
 

Aziz Yıldırım Galatasaray finalinde hakem odasına gittiğini itiraf etti


Maçın ardından konuşan Yıldırım, "İlk yarıda Mete Kalkavan faullere kart göstermedi. Devrede aşağı indim ve bütün hatalarını yüzüne söyledim. İkinci yarıda nasıl değişti? Gördünüz değil mi? Tavırları değişti. İlla bunları mı söylemek lazım. Maçın gidişine etki falan etmedi ama her şey ortada. 

Bu sezon hakemler şampiyonu, küme düşenleri ve orta sıralardaki takımların kaderini belirledi. Yazık yani.." ifadelerini kullandı.
 

Aziz Yıldırım'dan Galatasaray'ın şampiyonluğuna dair Fethullah Gülen iddiası


"Galatasaray hep şike yapıyor. 2000 yılında Fethullah Gülen'in duasıyla şampiyon olduğu söyleniyor Galatasaray'ın. Sturm Graz maçı, geçmişte giden arabalar falan... Bakın beni konuşturmayın. Konuşursam daha ağır konuşurum. Versinler beni şimdi Tahkim'e"
 

Aziz Yıldırım'dan Vitor Pereira açıklaması


Yıldırım son olarak Fenerbahçe'nin yeni sezondaki teknik direktörüyle ilgili de resrmi açıklamayı yaptı: "Vitor Pereira Fenerbahçe'de kalacak. Öyle Mourinho geliyor falan bu devirler bitti. UEFA kuralları var ve bunlara uymak zorundayız" dedi. 


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!