comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım erken seçim kararı alacak mı?

28 Şubat 2017, Salı 20:51
Aziz Yıldırım erken seçim kararı alacak mı?

Fenerbahçe'de son günlerde konuşulan en önemli konu, yeni başkanın kim olacağı ve seçimin ne zaman yapılacağı konusu...

FutbolArena Özel - Süper Lig'de daha 22. haftada lider Beşiktaş'ın 12 puan gerisine düşen ve Avrupa Ligi'nde de elenen Fenerbahçe'de son yıllarda alınan başarısızlıkların ardından en yoğun eleştiri alan isim Aziz Yıldırım oluyor. 

Taraftarların uzun süredir istifaya davet ettiği Aziz Yıldırım, erken seçimi düşünecek mi? Fenerbahçe başkanlığına adaylığını koyacağını dile getiren Ali Koç seçimde aday olacağını açıklamıştı. Peki seçim ne zaman olacak?


Aziz Yıldırım erken seçime gidecek mi?


Fenerbahçe'de Ali Koç'un da aday olacağını açıkladığı olağan seçim 2018 yılında olacak. Buna karşın erken seçim de uzun süredir gündemde.
Kulüpteki genel görüntü ise Yargıtay kararı açıklanmadan erken seçime gidilmemesi yönünde... 

Yargıtay şike süreciyle ilgili kararını 2017 yılında verirse ancak o zaman erken seçim düşünülebilir. Yargıtay kararından önce erken seçim düşünülmüyor. 


Ali Koç erken seçime gidilirse aday olacak mı?


Öte yandan 2018'de yapılacak olağan seçimde başkan adaylığını açıklayan Ali Koç, erken seçim olursa da adaylığa hazır. Koç olası bir erken seçimde veya en geç 2018'deki olağan seçimde başkan adaylığını koymaya hazır. 

Ali Koç 24 Ekim 2016'da başkanlığa adaylığını açıkladığında şu ifadeleri kullanmıştı. "Kongre çığırtkanlığı yapmıyoruz. Evet, yönetimin belirleyeceği ilk kongrede adayım ama durum bu. En geç 2018 Mayısta şartlar ne olursa olsun adayım." 

ALİ KOÇ, "MALZEME VERMEYELİM" 

Ali Koç başkan adaylığını açıkladığı konuşmasında ayrıca şu ifadeleri de kullanmıştı. "Şartlar ne olursa olsun tribünlerin bu halini kabul etmemiz mümkün değil. Hepimizin çubukluya sahip çıkması lazım. Hepimizin ortak paydaşı, sevdası çubuklu. O yüzden kendi kendimize zarar vermeyelim, bindiğimiz dalı kesmeyelim. Yönetim ne zaman uygun görürse o zaman kongre olacaktır. 2018 Mayıs ayında da zaten olağan kongre var. Onun dışında da kulübümüzü camiamızı sıkıntıya sokacak, televizyonda ciğeri beş para etmeyecek adamlara malzeme vermeyelim. Anca beraber kanca beraber"

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"