comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım, Adanaspor maçı sonrası devleti göreve çağırdı

15 Ocak 2017, Pazar 22:39
Aziz Yıldırım, Adanaspor maçı sonrası devleti göreve çağırdı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Adanaspor maçından sonra Federasyon'a sert eleştirilerde bulunurken devleti göreve çağırdı. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Adanaspor maçının ardından hakemleri ve Türkiye Futbol Federasyonuna patladı!

"ADANASPOR HAK ETTİ".
"Adanaspor'u tebrik ediyorum. Hak ettikleri puanı aldılar. İyi de futbol oynadılar. Bizim takım iyi oynamadı. Öncelikle bunu söylemek istiyorum."

"BU ÜLKEDE HAKEM TERÖRÜ VAR."

"Sayın Cumhurbaşkanı ve tüm siyasileri göreve çağırıyorum. Yaşanan terör olaylarından farksız bugün olanlar. Türk futbolunda hakem terörü var. Dün Aykut hoca, bugün Ümit hoca konuşuyor. Anlatıyorlar işte. Yanlış mı? Hepsi doğru konuşuyor. Bakın bu stat dolu olsaydı insanlar sahaya inerdi."

"HAKEM CAMİASINDA GRUPLAŞMA VAR."

"MHK'da gruplaşma var. Mesela bu akşamki hakem Serkan Çınar. Cüneyt Çakır tarafından hakem hocası. Hep aynı adam yani. Bunları bitirmemiz lazım."

"HEMEN CEZA VERİYORLAR"

"Bu ülkede sayın Cumhurbaşkanı ve başbakanı bile tenkit edebiliyorsun. Ancak Federasyon'la ilgili konuşunca hemen ceza. İlkokul talebesi gibi ellerinde sopa, herkese ceza veririz diyorlar. Verirseniz verin! Ne yapayım yani."

"DEVLETE ÇAĞRI YAPIYORUM."

"Sayın Cumhurbaşkanı ve devleti göreve çağırıyorum. Türk sporuna el atın. Bakın Türk futbolu 10 sene sonra bu durumdan kurtulamaz. Almanya hatırlayın, 2000'lerde hiç oyuncusu yoktu. TRT'de bir tanesi çıkıyor, çok akıllı ya, Fenerbahçe yayından şu kadar para alıyor diye konuşuyor. 30 milyon TL alıyoruz ya. Bakın böyle düzen olmaz.

"BÖYLE DÜZEN OLMAZ"

"Oyuncu yetişmiyor. Bizim yerli oyuncular hep kendilerini çağ atlamış gibi görüyor. Konuştuğun zaman ben iyi oynuyorum diyor. Hepsinde de mantık bu. Adanasporlu oyuncular bugün yerden kalkıyor."

"METE KALKAVAN'IN HALİ NEYDİ ÖYLE YA?"

"Konyaspor maçında Mete Kalkavan'ın hali neydi öyle ya? Sürekli tiyatro var. Bizim maçta Adanaspor kalecisi zaman geçiriyor. Hakem kararlarında istikrar olacak. Kural ne diyorsa onu yapacaksın."

"HAKEM 2-2 BİTSİN DİYE HER ŞEYİ YAPTI"

"Bütün kulüpleri toplayacaksın. Herkes fikrini söyleyecek. Çürük elma varsa temizlenecek. Yeni insanlar gelecek. Problem çözülecek. Sahaya çıkan bütün hakemlerin kafasında bir şey var. Adanaspor maçındaki hakem 2-2 bitsin diye her şeyi yaptı. Penaltı pozisyonu için hakem bizim arkadaşlarımıza görmedim demiş."


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'dan Mehmet Ekici transferi açıklaması


"Mehmet Ekici meselesinde biz talip olmadık. Kendisi Galatasaray ile görüşmeler yapıyormuş. Bilmiyorduk, öğrendik. Bunun üzerine Trabzon'dan bize Fenerbahçe eğer istiyorsa görüşelim dendi. Tamam dedik. Bundan 2 ay önce Aatif ile Fernandao'yu istediler. Biz de ikisini de veremeyeceğimizi ifade ettik. Hoca ile konuştuk. Aatif ile takas olursa verebilirsiniz dedi. Aatif + 500 bin euro vereceğimizi söyledik. Aatif'a söyledik. Gitmek istersen takası yapacağız. O dedi ki, gitmek istemiyorum. Hocaya sorduk. O da gönderin gelsin dedi. Bizim yaptığımız bu. Aatif'a 6-7 kulüp teklif yaptı ama kendisi kaldı. Biz bunun karşılığında Trabzonspor'a parasl teklifte bulunduk. Son olarak 2 milyon euro ödeme yapalım dedik. Onlar hayır diyorlar."

"BEŞİKTAŞ ETO'O KONUSUNDA DEVREYE GİRDİK SANIYOR."

"Beşiktaş sanıyor ki, Eto'o konusuna biz girdik. Öyle bir şey yok. Bize sordular. Hayır öyle düşüncemiz yok dedim. Sonra Antalyaspor Başkanı ile de konuşmadım. Aatif transferi için aradılar sadece. Siz Aatif ile konuşuyorsunuz, beynini yıkıyorsunuz diye sitem ettim. Siz de Beşiktaş'a Eto'o konusunda sitem ettiğiniz konuyu bize yapıyorsunuz dedim. Olay bu yani. Beşiktaş'ın derdi Mehmet Ekici Fenerbahçe'ye gelmesin, Fenerbahçe kuvvetlenmesin."
 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)