comScore

FutbolArena TV

Aziz Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu'nun basın toplantısındaki açıklamaları (Tamamı)

24 Nisan 2018, Salı 12:52

Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanşında Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında yarıda kalan maçla ilgili Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım basın toplantısı düzenledi. Aziz Yıldırım'ın açıklamaları  FutbolArena'da... 

FutbolArena TV, Aziz Yıldırım'ın basın toplantısını yerinde takip ederek canlı olarak ekranlara getirdi

VİDEO İZLETTİRİLDİ

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'nun da katıldığı basın toplantısında açıklamalar öncesinde Fenerbahçe - Beşiktaş maçı öncesi yaşananlarla alakalı bir video izletildi. 

Şekip Mosturoğlu'nun basın toplantısındaki açıklamaları

"OLAYLARIN SEBEBİ TOLGA ZENGİN"

"Taraflı medya Tolga Zengin'e durduk yere küfür edildiğini yazdı. Olay tamamen Tolga'nın bir taraftarla göz göze gelmesiyle başlıyor. Bu kadar açık bir görüntüye rağmen bir kısım medya hala olayı bambaşka şekilde sunmaya çalışıyor.

"BEŞİKTAŞ HÜKMEN YENİK SAYILMALI"

"Beşiktaşlı futbolcular ve Şenol Güneş maç tatil edilmeden sahayı terk etmiştir. Gökhan Gönül bu durumu anlayarak futbolcuları uyarmıştır. Beşiktaş sahadan çekilmiştir. Bana göre Beşiktaş 3-0 hükmen yenik sayılmalıdır."

"METE KALKAVAN ÇEKİLME OLAYINI GÖRMEZDEN GELDİ"

"Mete Kalkavan, Beşiktaş'ın sahadan çekildiğini görüp 1-2 kez tekrar sahaya çağırıyor. Fakat Şenol Güneş bunu kabul etmiyor. Mete Kalkavan bu andan itibaren çekilme olayını görmezden gelerek maçı tatil ediyor."

"METE KALKAVAN'IN RAPORUNA GÖRE..."

"Mete Kalkavan'ın raporuna göre yaşanan olaylar ve Şenol Güneş'in aldığı yaralayıcı madde nedeniyle maç yarıda kalıyor. Mete Kalkavan'ın raporuna göre yaşanan olaylar ve Şenol Güneş'in aldığı yaralayıcı madde nedeniyle maç yarıda kalıyor."

"VAHAP ŞİMŞEK ŞENOL GÜNEŞ'İ RAPORA YAZMAMIŞ"

"Peki Mete Kalkavan, Şenol Güneş'in yaralandığını nasıl tespit etti? Mete Kalkavan, temsilci Vahap Şimşek'in raporundan bunu öğrendiğini söylemiş raporda. Fakat Vahap Şimşek, Şenol Güneş'in yaralandığını ve hastaneye götürüldüğünü rapora yazmamış."

"RAPORLARDA ÇELİŞKİLER VAR"

"Vahap Şimşek ile Mete Kalkavan'ın raporları arasında çelişki var. Bu durumda TFF talimatları gereği Vahap Şimşek'in raporu geçerli sayılır. Mete Kalkavan'ın raporu talimatlara göre geçersizdir."

"MAÇIN TATİL EDİLMESİ HUKUKA UYGUN DEĞİL"

"Şenol Güneş'in hakem ve temsilci bilgisi olmadan kafasına dikiş atılmış ve hastaneye götürülmüştür. Mete Kalkavan raporunda, temsilci Vahap Şimşek'ten bilgi aldığını söylemiş. Fakat Vahap Şimşek'in raporunda dikiş ve hastanaye kaldırılma bilgisi yok. Mete Kalkavan hiçbir şekilde Şenol Güneş'in kafasına dikiş atıldığını ve hastaneye götürüldüğünü görmemiştir. Maçın tatil edilmesi hukuka uygun değildir. Emsal kararlar dikkate alınırsa maç kaldığı yerden devam ettirilmelidir."

"ŞENOL GÜNEŞ BİZİ KANDIRAMAZ"

"Şenol Güneş, TFF'den alacağı parayla ilgili biz tutsakken bir iddia ortaya atmıştı. Hafta sonunda da aynı iddiayı gündeme getirdi. Kamuoyunu kandırabilir ama bizi kandıramaz."

"BENİM NASIL BİR GÜCÜM VARMIŞ AÇIKLASIN"

"Şenol hoca paraya farklı bir değer veriyor. Bahsettiği konu TFF'nin sözleşmesini feshetmesi sonrası Şenol Güneş'in alacakları için açtığı davayla ilgili. Noterden 3 defa evrak değiştirdiğimi söylüyor. Benim nasıl bir gücüm varmış açıklasın. Eğer açıklarsa ona göre hukuki haklarımı kullanacağım."

"NASIL BİR KİNİ VARSA..."

"Şenol Güneş, 4 yıl boyunca Digitürk'e göre uyarlanmış döviz kuruna göre parasını aldı ve hiç sesini çıkarmadı. Fakat görevden ayrıldığı zaman döviz kuruna karşı çıktı. Şenol Güneş'in nasıl bir kini varsa bunu benden bildi. 3 Temmuz'da biz esaret altındayken bunu kamuoyuna anlattı. O dönem Tahkim'deki 5 kişi de Şenol Güneş'in başvurusunu reddetti."

"DERİN FİLOZOFİYE YAKIŞIYOR MU?"

"Şenol hocaya soruyorum; 15 yıl olmuş ve Tahkim Kurulu kararı bu parayı hak etmediğine karar vermiş. Toplumda çizdiğin derin filozofiye ne kadar yakışıyor bu?"

Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe - Beşiktaş maçında yaşananlarla ilgili açıklamaları

"ŞENOL GÜNEŞ TİYATRO OYNAMIŞTIR"

"1995-96 yılında Trabzon'da Otto Baric'in sırtına taş geldi ve yere düştü. Sonra Fenerbahçe sahadan ayrıldı ve soyunma odasına gitti. Fenerbahçe hükmen mağlup edildi ve 1 yıl ceza aldı. Otto Baric'e o gün her türlü hakaret edildi. Şenol Güneş'e olduğu zaman hiçbir şey olmayacak ama Fenerbahçe'ye yapıldığında herkes konuşabilir öyle mi? Şenol Güneş burada tiyatro oynamıştır."

"ŞENOL GÜNEŞ'TEN KATKI BEKLERDİK"

"Şenol Güneş'ten bir eğitimci olarak bu maçın oynanamasına katkı sağlamasını beklerdik. Siz tiyatro yapacaksınız, kafanıza dikiş atıldı pozisyonlarına gireceksiniz. Bu tartışmalara gerek yoktu. Beşiktaş takımı, ikinci yarıda Fenerbahçe taraftarını provoke etmiştir."

"ŞENOL GÜNEŞ VE TOLGA ZENGİN 2011'İN ACISINI ÇIKARTMAK İSTİYOR"

"Şenol Güneş, Tolga Zengin, Mustafa Pektemek... 2010-2011 yılının acısını her fırsatta Fenerbahçe'den çıkarmaya çalışıyor. 2 kulübün arasını artık bozmayın. Şenol Güneş, Tolga Zengin, Mustafa Pektemek... 2010-2011 yılının acısını her fırsatta Fenerbahçe'den çıkarmaya çalışıyor. 2 kulübün arasını artık bozmayın. Şenol Güneş oyuncunun gırtlağını sıkar, hakeme küfür eder ama bir şey denmez. Fenerbahçe'ye olduğu zaman filozof gibi konuşur."

"40 KİŞİYİ ÖLDÜRMEK İSTEDİLER"

"Trabzon'da otobüs kurşunlandı. Faili bize göre belli ama hala soruşturma sürüyor. 40 kişiyi öldürmek istediler. Bu olayın aydınlatılması için kamuoyu ne yaptı? Basın neden yazmıyor bunu?"

"NEDEN POLİSLER ORAYA GİTMEDİ?"

"Maç oynanırken devre arasında Hasan Çetinkaya'yı aradım. 'Git hakemle konuş, dirayetli olsun' dedim. Hakemin cevabı, 'Birine bir şey gelirse maçı yarıda bırakırım' oldu. Sen provoke ediyorsun. Diğer maçlarda yığınla yabancı madde atılıyor. Ne yapıyorsunuz? Polisi çağırıp önlem aldırıyorsunuz ve maçı oynatıyorsunuz. Fenerbahçe maçında neden bunu yaptırmadınız?

"SAHAYI TERK EDEN 3-0 HÜKMEN YENİLİR"

"Sivas-Trabzon maçında Ertuğrul'un kafası yarıldı, kanlar içinde kaldı. Neden o maçı tatil etmedin? Bütün hakemlerin telsiz konuşmaları dinlensin. Ne diyorlar orada? Sahayı terk eden 3-0 hükmen yenilir. Mesele bitmiştir."

"FETÖ SEÇİMLER ÖNCESİ BÖYLE ŞEYLER YAPABİLİR"

"Her şeyi ilk defa Fenerbahçe üzerinden denemek ülkeye bir şey kazandırmaz. Camia iyice sıkışmış durumda. Bu durum herkesi sıkıntıya sokar. Kumpas devam ediyor. FETÖ, seçimler öncesi her statta bu tip şeyler yapabilir. Herkes uyanık olsun. Bu ülke hepimizin. Koltuk atılmadı. Peruk, çakmak ve para atılmıştır. Bunun dışında olayı büyütmek yanlıştır."

"ŞENOL GÜNEŞ SAHADA KALMALIYDI"

"Beşiktaş maçında Mehmet Topal'ın kafasını kanadı, sardılar devam etti. Aklında başka düşünce olsa hastaneye giderdi. Biz bunlara tenezzül etmedik. Şenol Güneş'in şahsiyetine, kariyerine biz saygı gösteriyoruz. O da sahada kalarak maçı oynatmalı ve Fenerbahçe'ye saygı göstermeliydi."

"DUA ETSİNLER SEYİRCİ AŞAĞI İNMEDİ"

"Tolga Zengin'in annesi vefat ettiğinde bu tribünler onun için tezahürat yaptı. Bunları unutmasın. Herkes dua etsin, seyirciler aşağıya inmedi. O tahrikle daha kötü olaylar olabilirdi"

"GÖZTEPE MAÇINDAN ÖNCE KONUŞTULAR"

"Ben 1,5 yıldır konuşmuyorum. Daha geçen haftalarda Demba Ba'yı transfer etmek istediklerini açıkladılar maçtan önce. Nerede savcılar? Şekip bey, Emenike suçsuzken hapis yattı bu yüzden."

"ŞENOL GÜNEŞ'E GEÇMİŞ OLSUN DEMEK İSTEDİK AMA..."

"Biz hemen hastaneye gidip Şenol Güneş'e geçmiş olsun demek istedik ama taraftar orada olduğu için olay çıkmasın dediler, o yüzden gitmedik. Mehmet Topal'ın kafası yarıldığında onlar bir geçmiş olsun dedi mi? Hep bizden bekliyorlar."

Dikkatli izleyin şimdi, Tolga nasıl küfür ediyor. Önce gülmeye başlıyorlar, sonra operasyon başlıyor.

Fenerbahçe Videoları