comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım: "Rahatım ama..'

01 Şubat 2014, Cumartesi 03:57

Yargıtay tarafından 6 yıl 2 aylık cezası onanan ve önümüzdeki günlerde tekrar cezaevine girmesi beklenen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım yakın çevresine, "Ben rahatım. Kararın tebliğini bekliyorum ama sert günler bizi bekliyor "dedi.

FutbolArena Özel | Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği örgüt ve şike suçlarından 6 yıl 2 aylık hapis cezasını Yargıtay tarafından onamasının ardından gözler hem cezanın infazına hem de yeniden yargılama tartışmalarına çevrilmiş durumda. 
 
Aziz Yıldırım'ın Avukatı Şeref Dede Yargıtay kararının açıklandığı günden itibaren Aziz Yıldırım'ın cezasının infazı için en az 1 aylık sonra gerçekleşeceğini ifade etmişti.

YENİDEN YARGILAMA OLACAK MI?
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ geçtiğimiz günlerde yeniden yargılama çalışmalarının devam ettiğini, hazırlanan taslakta hükmü kesinleşen cezalar için yeniden yargılama yolunun "yeni delil" şartına bağlı olduğunu söylemişti. 
Bozdağ, Yargıtay tarafından hükme bağlanmış davaların, yeni delil ortaya çıkmaması halinde yeniden yargılanma yolunun kapalı olduğunu ise "Hükme bağlanmış olan veya hükme bağlanıp da kesinleşmiş olan davalar bundan etkilenmeyecektir. Yalnız kesinleşmemiş olanlar Yargıtay tarafından bozmaya tabi olursa onlar da yeni usule tabi olacaktır. Yeniden yargılanma diye kamuoyunda bilinen bir tartışma var. Bu konu üzerinde Adalet Bakanlığı'nın bir çalışması var. Bu çalışma bittiği zaman bu konuya ilişkin bir adım atılacaksa nasıl bir adım atılacak, bu çalışmanın nihayetine göre kamuoyuyla paylaşılacak" sözleriyle ifade etmişti. 
 
YILDIRIM NE DÜŞÜNÜYOR VE NE DEDİ?
Daha önce yeniden yargılamanın olmayacağını ifade eden ve süreci takip eden Aziz Yıldırım yakın çevresiyle süreci değerlendirirken, şike davasında yeniden yargılamanın olacağana inanmadığını ifade ediyor. Yıldırım, "Şike davasında yeniden yargılama olacağına inanmıyorum. Ben rahatım. Hakkımdaki cezanın infazını bekliyorum. Bu sırada kulübün geleceğine ilişkin planlamaları yapıyoruz. Önümüzdeki günler hem Türkiye gündemi hem de futbol gündemindeki tartışmalar artarak devam edecek. Benim de mücadelem devam edecek" dedi.

Haber: Aydın Cingöz

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.