comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım neden o programı seçti?

13 Şubat 2014, Perşembe 19:45

Yetkin Etkin, Yıldırım'ın tercihini analiz etti.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'de bundan 3 ay önce bahar havası eserken şimdi dökülen yapraklar ile sonbahar yaşanıyor. Yargı kararı 17 Ocak'ta açıklandı ve 1 ay içinde bütün taşlar yerinden oynadı. Aziz Yıldırım yurt dışı tatilinden döndü, yöneticiler tarz değiştirdi ve açıklamaları fazlalaştırdı. Ersun Yanal sadece saha içi ile ilgilenerek dikkati dağıtmamak için elinden geleni yapsa da sakatlık kabusu ağlarını örerek farkın kapanmasına neden oldu.
 
Aziz Yıldırım neden Cnn Türk ve Tarafsız Bölge'yi seçti?
Aziz Yıldırım ülkeye gelmeden önce önce Mahmut Uslu aracılığı ile Beyaz TV'ye çıkacağını açıklamasının ardından vazgeçerek bu programı iptal etti. Aslında mantık olarak da futbolun arka bahçesini konuşan insanlarla bir araya gelse biraz saçma olacak ve bu uğurda reyting yapmaya çalışan kişiler prim kazanacaktı.
 
Şimdi Aziz Yıldırım bugün ekrana çıkmak istese kendisinin ulusal kanalı varken veya Lig TV, NTV arasında seçim yapamaz mıydı? Cevap için çok fazla düşünmeye gerek yok, kolaylıkla çıkabilirdi. Tarafsız Bölge programının seçilmesinde en büyük etken, format olarak yakın zamanda Ergenekon, Oda TV, 17 Aralık operasyonu gibi konuların tartışıldığı bir platform olmasından kaynaklandı. Ahmet Hakan iyi bir gazeteci, iyi bir tartışma moderatörü olabilir ama futboldan çok fazla anlar mı? O tartışılır.
 
Soru-cevap yoluyla izleyici tatmin oldu mu? 2.5 saatlik programın büyük bir bölümü siyasi ağırlıklı olduğu için yayının son bölümünde yeni haberler çıktı. Gelecek hafta İbrahim Hacıosmanoğlu'nun yayın konuğu olmasının da durumu daha manidar yaptığı bir gerçek...

Haber: Yetkin Etkin
 

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.