comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım: 'Özgür Yankaya bir daha bizim maçımıza gelemez'

26 Şubat 2015, Perşembe 01:04
Aziz Yıldırım: 'Özgür Yankaya bir daha bizim maçımıza gelemez'

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Özgür Yankaya'yı hedef alan açıklamarda bulunmuştu.

FutbolArena Detay - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Akhisar maçı hakemi Özgür Yankaya'yı hedef aldı ardından tehdit etmedim ama gerekirse ederim dedi.

Peki tehdit nedir?
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Akihsar yenilgisi sonrası hakem Özgür Yankaya'yı hedef aldı. Yıldırım'ın yanında bulunan yönetici Avukat Deniz Tolga Aytöre, Aziz Yıldırım'ın sözleri üzerine  durumu anlayıp “Aziz Yıldırım'ın sözleri tehdit değildir” dese de olan oldu.

AZİZ YILDIRIM “KADIKÖY'DEN ÇIKAMAZ”
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, hakem Özgür Yankaya'ya yönelik olarak “Özgür Yankaya bir daha bizim maça gelemez, gelirse de o stattan çıkamaz” dedi ve yine tartışma başladı.

Aziz Yıldırım bir süre sonra  Deniz Tolga Aytöre'nin uyarıları üzerine “ben tehdit etmedim. Etsem söylerim. Taraftar Özgür Yankaya'ya tepki gösterir, küfür eder demek istiyorum” diye sözlerini açma gereği duydu.

TEHDİT NEDİR?

Tehdit Türk Dil Kurumu sözlüğünde “Gözdağı” olarak ifade edilmiştir. Kelime anlamı olarak ise “Birinin gözünü korkutma, korku verme, gözdağı, hiddet etme, gözdağı verme, korkutma” olarak çeşitli şekillerde ifade edilebilir. Hukuki olarak tehdit “bir kimseyi kendisine ve malvarlığına karşı bir zarara veya kötülüğe uğratılacağının çeşitli yolla bildirilmesi” olarak tanımlanabilir.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.