comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

İşte Aziz Yıldırım'ı sinirlendiren haber!

15 Şubat 2015, Pazar 00:02
İşte Aziz Yıldırım'ı sinirlendiren haber!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım 5-0 kazandıkları Gaziantepspor maçı sonrası basına özellikle Hürriyet'e yüklendi. Peki Yıldırım'ın sinirlendiren haberde ne vardı?

FutbolArena Detay - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın dün Antep'de GFB üyeleriyle yaşadığı tartışma doğal olarak tüm basında yer buldu. Olayın detaylarını 5-0 kazanılan Gaziantepspor maçı sonrası basın mensuplarına açıklama yaparak anlattı ama Yıldırım oldukça sinirliydi.

Basını özellikle Hürriyet'i hedef alan Aziz Yıldırım dün yaşanan olayın abartıldığını hatta “Fenerbahçe düşmanlığına dönüştürüldüğünü” ileri sürdü.
YAŞANANLARI ANLATTI

Yıldırım dün GFB üyeleriyle arasında geçen diyaloğuysa şöyle anlattı: “Dün Gaziantep'e geldik. 10 tane falan genç Fenerbahçeli çocuk ‘yönetim istifa' diye bağırıyordu. Ben yanlarından geçiyorum, beni görmüyorlar, bağırıyorlar. 'Niye bağırıyorsunuz' diye sordum. Başkanım dediler, maç biletleri 200 TL, biz alamıyoruz. Bu yüzden bağırıyoruz. Bize bağıracağınıza gidin Gaziantepspor'a bağırın dedim. Onlar yaptılar bu fiyatı, biz yapmadık dedim. Bugün basına bakıyorsunuz, sanki büyük olay varmış gibi yayınlar yapıyorsunuz. Ben doğru olanı söylerim, doğru olanı yaparım. “


HÜRRİYET NE YAZMIŞTI!

Dün yaşanaları bugün gazeteye taşıyan Hürriyet'te Ahmet Ercanlar imzasıyla çıkan haber şöyleydi:


Fenerbahçe'ye Gaziantep'de olaylı karşılama!


“Sarı lacivertli ekip hafta sonu oynayacağı Gaziantepspor karşılaşması için Gaziantep'e indiğinde yönetime muhalif taraftarların protestosuyla karşılaştı. Başkan Aziz Yıldırım'ın protestocu taraftarlara tepki gösterdi.


Önce tartıştı sonra korudu

Kendisine “Diktatör” diye bağıran taraftarların üstüne yürüyüp, “Bilmeden konuşmayın” diye bağıran Yıldırım, protestocuları polis müdahalesinden kurtarıp bir süre görüştü, tavrını değiştirmeyeceğini söyledi.

FENERBAHÇE kafilesi Gaziantep'e indiğinde başkan Aziz Yıldırım ile bir grup taraftar arasında gerginlik yaşandı. Sarı lacivertli kulübün muhalif taraftarları, Genç Fenerbahçeliler Grubu, havalimanı içine kadar girerek Yıldırım'ı ve Fenerbahçe yönetimi protesto etti. Başkan Aziz Yıldırım önce sinirlendi, taraftarlarla tartıştı ve ardından olaylar polisin de araya girmesiyle yatıştırıldı.
Olaylar, sarı lacivertli takımı taşıyan uçağın Gaziantep havalimanına inmesiyle başladı. Uçaktan indikten sonra protestolar ile şaşkına dönen Yıldırım buna tepki gösterdi. Kendisine “Diktatör” diye bağrılması üzerine sinirlenen ve taraftarların üzerine yürüyen Yıldırım'ın bu tavrı üzerine GFB üyeleri dışarıya çıkmak üzere hareketlendi.


MÜDAHALE ETMEYİN, KONUŞACAĞIM

GFB'lilere yönelik olarak bağırarak, “Bilip bilmeden konuşmayın” diyen Yıldırım'ı takım idari menajeri Hasan Çetinkaya sakinleştirmeye çalıştı. Bu sırada polis de GFB grubuna müdahale etti. Yıldırım, gruba polis tarafından müdahale edildiğini görünce bu kez emniyet görevlilerine çıkıştı.  Fenerbahçe Başkanı'nın bu sırada, “Neden taraftarlara müdahale ediyorsunuz. Yıldırım bırakın, karışmayın. Onlarla konuşacağım” dediği duyuldu.”

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.