comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım 1-0İbrahim Hacıosmanoğlu

08 Şubat 2015, Pazar 00:16
Aziz Yıldırım 1-0İbrahim Hacıosmanoğlu

Fenerbahçe maçı öncesi hakem Bülent Yıldırım üzerinden yarattığı tartışmayla öne çıkan Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Aziz Yıldırım'ın baskı gücünü daha da arttırdı mı?

FutbolArena Analiz - Hakem Bülent Yıldırım üzerinden gergin hale gelen Fenerbahçe - Trabzonspor maçı 0-0 biterken hakem üzerinden maç öncesi politika yürüten Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Aziz Yıldırım'a koz verdi.

Tecrübesiyle krizleri fırsata çevirmeyi en iyi yapan kulüp başkanlarından biri olan Aziz Yıldırım, İbrahim Hacıosmanoğlu'nun hakem üzerinden yarattığı tartışmadan galip çıkan taraf oldu.

Şöyle;
Fenerbahçe sitesinden Federasyona çağrı yapan Aziz Yıldırım maçtan önce TFF'nin Hacıosmanoğlu'nu kınayan açıklama yapmasında kuşkusuz etkili oldu. Aynı zamanda Hacıosmanoğlu, PFDK'ye sevk edildi.

YILDIRIM İLE TFF AYNI CEPHEDE BULUŞTU

Hakem üzerinden yürüyen tartışma Hacıosmanoğlu'nun Bülent Yıldırım'ı aramasına yine TFF bir bildiri yayımlayarak “kamuoyundan özür” dile dedi. TFF ile Hacıosmanoğlu'nun arası bu olayla birlikte açıldı. Aziz Yıldırım cephe aldığı Hacıosmanoğlu'na karşı TFF ile aynı cephede buluştu.


USLU “MAĞDUR OLDUK” TFF'YE GÜVENİYORUZ

Ve son olarak 0-0 biten maç sonrası Mahmut Uslu “Gerek federasyona gerek kamuoyuna sesleniyorum. Bizim maçlarımızdan evvel antrenörler ve başkanlar hakemleri etki altına almaya çalışıyorlar. Başkalarının işine karışmam ama 12 kişiyle savunmada kaldılar. 12. kişi hakemdi. MHK başkanına da söylüyorum. Biz kimseyi aramadık. Biz federasyona güvendik, gördünüz sonucu” diyerek mağdur olduklarını TFF'ye; bu olayı sıkı bir şekilde gündeme getirerek basın yoluyla ilan ettiler.

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.