comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Süper Lig'de bu sezon kaç takım lider oldu?

16 Kasım 2019, Cumartesi 14:03
Süper Lig'de bu sezon kaç takım lider oldu?

Süper Lig'de bu sezon Fenerbahçe'nin dışında Aytemiz Alanyaspor ile Sivasspor geride kalan haftalarda liderlik koltuğuna oturan Anadolu takımları oldu.

FutbolArena - Süper Lig'de geride kalan 11 haftada liderlik 3 kez el değişirken, Fenerbahçe, Aytemiz Alanyaspor ve Sivasspor, bu süre zarfından zirve koltuğuna oturdu. Düşme hattında ise en çok Gençlerbirliği ile Kayserispor kaldı.
 

Süper Lig'de lider olan takımlar


Süper Lig bu sezon çekişmeli maçlara sahne olurken, liderlik yarışı da kıyasıya devam ediyor. Ligde geride kalan 11 haftada 3 büyüklerden sadece Fenerbahçe lider konuma geçti. Anadolu takımları da bu sezon üst sıraları zorladı. Alanyaspor ile Sivasspor geride kalan haftalarda liderlik koltuğuna oturan Anadolu takımları oldu.

İHA'nın haberine göre ligin ilk iki haftasını Fenerbahçe zirvede kapatırken, üçüncü haftadan onuncu haftaya kadar Alanyaspor koltuğu kaptırmadı. Son hafta Alanyaspor'un puan kaybetmesiyle Sivasspor ligin yeni lideri oldu.
DÜŞME HATTI ALEV ALEV

Başkent ekibi 11 haftanın 10'unda ateş hattında yer aldı. Sezona Mustafa Kaplan ile başlayan Ankara temsilcisinde 10. haftada teknik direktörlük koltuğuna Hamza Hamzaoğlu geçti.

Gençlerbirliği'nin ardından düşme hattında en çok yer alan ekip ise Kayserispor oldu. Sarı-kırmızılılar burada 7 hafta kaldı. Kayseri takımı, Teknik Direktör Hikmet Karaman ile başladığı ligde Karaman ile yolların ayrılmasının ardından ilk olarak Samet Aybaba anlaştı. Aybaba ile de yolları ayıran Kayserispor, son olarak takımı Bülent Uygun'a emanet etti.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)