comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Sergen Yalçın: "Maça çıkacak durumda değiliz" (Aytemiz Alanyasporlu Josef Sural'ın ölümü)

30 Nisan 2019, Salı 03:15
Sergen Yalçın:

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Josef Sural'ın trafik kazası sonucu hayatını kaybetmesinin yaşadıklarını anlattı. 

FutbolArena - Aytemiz Alanyasporlu futbolcu Josef Sural'ın trazik kazasında hayatını kaybetmesi tüm Türkiye'yi yasa boğarken, teknik direktör Sergen Yalçın yaşananları beIN Sports'a anlattı. 

"BUNU NASIL ATLATACAĞIZ ONU DÜŞÜNÜYORUZ"
Gece hiç uyumadık. Maalesef kaza haberini alınca hiç uyumadık. Ailemizden birini kaybettik. Acımız çok büyük. Yeni bebeği olmuştu. İşin o tarafları da var. Çok üzüldük. İnsanın inanası gelmiyor. Herkes şokta. Biz hala ne olduğunu anlayamadık. Oyuncuların durumu çok kötü. Kader diyelim. Söylenecek fazla bir şey yok. Bunu nasıl atlatacağız onu düşünüyoruz. 

"BIRAKIN MAÇ OYNAMAYI, ANTRENMAN NASIL YAPACAĞIZ ONU DA BİLEMİYORUM"

Sergen Yalçın, Aytemiz Alanyaspor'un önümüzdeki hafta Atiker Konyaspor ile oynayacakları maçın ertelenmesi yönünde bir talebiniz olacak mı yönündeki soruya, "Tabi bu konuları başkan bilir. Benim cevabım şu; Biz hiç maç oynayacak durumda değiliz. Maçı oynamayı bırakın, nasıl antrenman yapacağız onu bilemiyorum. Oyuncuların psikolojileri felaket durumda. Sürekli her gün beraber olduğunuz insan bir anda hayatını kaybediyor. Bunu atlatmak çok zor." ifadelerini kullandı. 

Aytemiz Alanyaspor - Josef Sural trafik kazası


Alanyaspor Kulüp Doktoru İsmail Yetkin, "Alanyasporumuzun başı sağ olsun. Dün gece 02.00 sularında yaşanan elim kazada değerli futbolcumuz Josef Surali kaybettik. Maalesef kafa travması, çökme kırıkları, kot kırıkları, alt ekstremitede kırık tespit edildi. Gerekli müdahaleleri yaptık, ameliyata aldık ama hastamızı hipotermi şoktan kurtaramadık. Araçta bulunan diğer sporcuların hayati tehlikesi yok. Bir kısmının tedavileri ayakta yapıldı. Küçük kırıklar var. Hayati tehlikesi olan bir şey değil. Ancak bunun yanında maalesef Sural'ı kaybettik" dedi.

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

5. nesil Clio yollara çıkıyor