comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Papiss Cisse: 'Newcastle formasını giymek için imam getirdiler, icazet alıp formayı giydim'

10 Ocak 2019, Perşembe 15:48
Papiss Cisse: 'Newcastle formasını giymek için imam getirdiler, icazet alıp formayı giydim'

FutbolArena.com 2013 yılında tüm Avrupa'da gündem olan olayı, olayın kahramanı Papiss Cisse'ye sordu. Ve Senegalli oyuncu o olayı açıkladı.

FutbolArena Özel - Aytemiz Alanyaspor forması giyen Papiss Cisse, 2013'te İngiliz Newcastle United forması giyerken çok konuşulan bir olaya imza atmıştı. Senegalli oyuncu üzerinde yüksek faizle kredi veren Wonga şirketinin reklamlarının bulunduğu formayı giymeyi reddettmiş ama daha sonra aynı formayla sahaya çıkmıştı. Ancak o formayı giymeyi redden Papiss Cisse hakkında İngiliz basınında “kumar oynarken yakalandı” diye haberler çıkmış ve Türkiye'de de bu gündem yaratmıştı.
 
Peki o dönem ne oldu, kumar oynadı mı yoksa formayı giymediği için kendisini itibarsızlaştırmak için mi bu haber yapılmıştı? Papiss Cisse kumar oynadığı haberini reddederken o dönem yaşananları FutbolArena.com'a anlattı. Ve o formayı giymek için kulüpten imam talep ettiğini, gelen imamdan aldığı icazet sonrası o formayı giydiğini anlattı.

"İMAM İSTEDİM GETİRDİLER, İCAZET ALIP OP FORMAYI GİYDİM"
 
Papiss Cisse, yıllar sonra bu olayı şöyle anlattı: Evet o formayı giymedim. Ardından İngiliz kulübüne bir imam getirin eğe formayı giymemde dini açıdan bir sorun yoksa giyeceğimi söyledim. Tabii İngiltere'de imam bulmaları biraz zor oldu. Devamında bir imam geldi ve ona caiz mi değil mi dye sorduM. İmam da caiz olduğunu söyleyip, bana şu açıklamayı yaptı: “Herhangi bir sponsorluk seni bağlamaz. Sen bir iş icra ediyorsun. Emeğinin karşılığını alıyorsun. Dolayısıyla formayı giyebilirsin” dedi ve ben de giydim. 
 
"ASLA KUMNAR OYNAMADIM, HABERLER YALANDI" 
 
Papiss Cisse, bu olaydan sonra kendisi hakkında “kumar oynarken yakalandı” haberleri içinse “Asla kumar oynamadım. Bu haberler doğru değildi. Evet arkadaşlarımla zaman zaman kağıt oyunları oynuyorum ama hiç bir zaman kumar maksatlı oynadım. Sadece kendi aramızda zaman zaman küçük iddialara girip o kazanılan parayı da takımdaki  diğer çalışanlara ya da ihtiyaç sahiplerine verdik.”
 
Röportaj: Aydın Cingöz / FutbolArena.com 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"