comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Mesut Bakkal'dan Ümit Özat'a zeytin dalı: 'Takdir ediyorum'

28 Şubat 2018, Çarşamba 18:58
Mesut Bakkal'dan Ümit Özat'a zeytin dalı: 'Takdir ediyorum'

Alanyaspor teknik direktörü Mesut Bakkal, "Ümit Özat ile bizim o dönemde konuştuklarımız yanlış aksettirildi. Gençlerbirliği 10 maçtır yenilmiyor. Tebrik ve takdir ediyorum." ifadelerini kullandı.

FutbolArena - Aytemiz Alanyaspor'da göreve başlayan Mesut Bakkal, bu sezonun ilk yarısında polemik yaşadığı Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat'a zeytin dalı uzattı. Akdeniz ekibini yeni teknik direktörü Mesut Bakkal'a bugünkü antrenmanda gazeteciler Ümit Özat  ile yaşananları sordu.
 

Mesut Bakkal ile Ümit Özat kavgalı mı?


Tecrübeli hoca Bakkal, konuyla alakalı şunları söyledi: 

"Bizim o dönemde konuştuklarımız belki yanlış aksettirildi, belki yanlış oldu ama Ümit benim Milli Takımdan futbolcum. Şu anda da çok başarılı gidiyor. 10 maçtır yenilmeyen bir Gençlerbirliğine gideceğiz. Gençlerbirliği benim antrenör olduğum teknik direktör olduğum bir kulüptür. Benim için özel bir yeri vardır ama şimdi şartlar karşı karşıya getirdi. Daha önce de oynadık böyle maçları. Biz antrenörler hepimiz arkadaşız, dostuz. Kimseyle ne bir kavgaya ne bir çatışmaya hiçbir zaman girmedim. Ama çeşitli basın kuruluşlarından yanlış aktarmalar birazcık ortalığı gerdi."


"GENÇLERBİRLİĞİ 10 MAÇTIR YENİLMİYOR, TAKDİR EDİYORUM"

"Şu anda başarılı bir hocası var ve başarılı bir şekilde de gidiyorlar. On maçtır yenilmeyen bir takım. Tebrik ve takdir ediyorum. Tebrik ve takdir edecek olgunluğa da sahibiz. Gençlerbirliği içinde bulunduğum ve dört sene çalıştığım bir kulüp. Ben şu anda Alanyaspor'dayım. Alanyaspor'un başarısı için çalışmak benim helalimdir. Bu benim için kaçınılmazdır. Onun içinde onlara da gönülden başarılar diliyorum. Ama inşallah şartlar bize döner biz kazanırız." 
 

Alanyaspor küme düşecek mi?


Yerel medyanın sroularını yanıtlayan tecrübeli hocaya ilk olarak  turuncu-yeşikki takımı nasıl bulduğu soruldu. Daha önce zor durumdaki birçok takımı ligde tutmayı başaran Mesut Bakkal, Alanyaspor'un kaliteli oyunculardan kurulu yüksek hücum gücü olan bir takım olduğunu söyledi. Bakkal, "Beklediğim gibi. Aslında inanılmaz kaliteli bir takım var. Bireysel olarak baktığınız zaman, oyuncu kalitesi olarak baktığınız zaman bu yeri hak hiç etmeyen bir takım. Hem kulüp yapısı olarak hemde takım olarak. Ama belirli şanssızlıklar yaşanmış. Yani iyi oyun var. Şanssızca kaybedilen maçlar var. Şimdi böyle bir noktaya gelindi. Ama şuna yürekten inanıyorum, yani bu takım buradan çıkabilecek, hem kulüp bazında hemde takım bazında o kaliteye sahip. Bu bizim için çok artı bir avantaj. Dün oyuncu grubuyla toplantı yaptık, hem günahlarımızı hemde sevaplarımızı konuştuk. Ve ilk antrenmanımız inanılmaz coşkulu ve keyifli oldu. Bu coşku bu istek onlara kesinlikle artı olarak dönecektir. Zor bir dönemden geçiyoruz. İçinde bulunduğumuz dönem kafa kafaya diyorum, yani kredilerin bittiği iyi şeylerin yapılması gerektiği dönemdeyiz. Bunu da bu takımın yapacağına inanıyorum. Berkan haricinde sakat oyuncumuz da kalmadı. MBilla da toparlamaya başladı. Herkesin oynayabileceği, herkesin hem hücumda hem savunmada işini yapabileceği bir takım ortaya çıkarmak istiyoruz. Hücumdaki coşkusunu savunma coşkusuna çevirebilecek bir takım oluşturmak en büyük isteğim. Ne yapacamızı biliyoruz. Yaklaşık 5-6 günlük bir çalışmadan sonrada Gençlerbirliği maçına gideceğiz. İyi şeyler olacağına inanıyorum. 11 maç, bizim içinde bu şehir içinde herkes için birer final. Bu finali ortak yaşamamız gerekiyor. Bu ortaklıkta da herkesin kazançlı olacağına inancım tam. Çünkü Alanya'nın içinde bulunduğu ve geldiği nokta kesinlikle Süper Ligdir ve burada devam etmesi gerekmektedir. Buna inandığım içinde buradayım" dedi.
 

Mesut Bakkal'dan Hikmet Karaman sözleri


Bir gazetecinin Hikmet Karaman'ın sürekli gündeme getirdiği 14 günlük devre arası tatilinin futbolcuları olumsuz etkilediği konsunundaki düşüncelerini sorması üzerine Mesut Bakkal, "Ben gelirken de buraya geldikten sonra da Hikmet abiden (Hikmet Karaman) bilgiler aldım. O da giderken benim burada iyi olabileceğimi söyleyenlerden bitanesi. Onun için teşekkür edeiyorum. Bu bizim dayanışmamızdır. ve Hikmet hocama bana verdiği bilgilerden dolayı teşekkür edeiyorum. Sonucunda baktığınız zaman da tüm maçları iyi oynayan bir takım var. Biz bundan sonrasına bakacağız. Yani bundan sonra ne yapacağımıza bakacağız ama veriler şunu gösteriyor; 'Devre arası çok iyi çalışılmış. 110 kilometre ve üzerinde koşu mesafaleri var. Bu iyi bir mesafedir.' Onun içinde bundan önceki ekibe teşekkür etmek istiyorum" diye cevap verdi.   

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (26 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.