comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Hikmet Karaman: "Transferle gücümüze güç katmak istiyoruz"

11 Ocak 2018, Perşembe 15:13
Hikmet Karaman:

Alanyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Alanya mdeyasına Vagner Love'un başka takımlara transferi, Süper Lig'de bu sezonun şampiyonluktaki en güçlü adayı ve Alanyaspor hakkında soruları yanıtladı. 

FutbolArena - Alanyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Antalya kampında röportaj verdi. Hikmet Karaman ikinci yarı öncesi önemli noktalara değindi.

Hikmet Karaman, transfer konusunda kendisinin düşünceleri kadar yönetimin de düşüncelerinin önemli olduğunu belirtti. İşte röportajdan öne çıkan detaylar
 

Alanya'ya alışabildiniz mi ve takımın son durumu hakkında bilgi verebilirmisiniz?


Öncelikle daha hiçbir yere gidemedim. Çünkü hiç vakit yok. Şehirde dolaşamadım. O kadar iş varki, takımla yönetimle birlikte olup, kısa sürede tespitlerimizi yapıp ikinci yarıya hazır olmak istiyoruz.  İkinci yarıya iyi bir başlangıç yapmak ve iyi sonlandırmak istiyoruz. İki senedir Süper Lig'de başarılı olan gol kralı çıkaran bir Alanyaspor var. Bunu daha yukarılara nasıl koyabiliriz. Profesyonel anlamda fiziki şartlarımızı nasıl geliştirebiliriz. Sportif başarının gelebilmesi ve aynı şekilde transferlerle ilgili kendi düşüncelerimizi  başkan ve yönetim kuruluyla paylaşıyoruz, karşılıklı fikir teyakkisi içerisindeyiz. Bu arada da çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bir hazırlık maçı oynadık. Özellikle ilk yarı takımımız görmek istediğimiz gibi değildi. İkinci yarı biraz daha farklıydı. Bugün bir test yaptık. Bu test benim için çok önemli. Ondört gün izin yapıp gelen bir takım var. Bunun içerisinde sakatlıktan çıkanlar var. Çıkan test sonuçlarında bir takım ekstra çalışmalar yapmamız gerektiğini gördük.            
 

Aytemiz Alanyaspor transfer yapacak mı?


Transferlerle ilgili, benim düşüncemle birlikte, hem giden teknik ekibin, hemde başkan ve yönetim kurulunun Aytemiz Alanyaspor takımıyla ilgili bir düşünceleri var. Bunun içerisinde medya da var. Şehrimiz var, taraftarımız var. Mutlaka ihtiyaç olunan noktalar var. Bu konuyla ilgili yönetim kurulu çalışmalarını yapıyor. Ben kendi düşüncelerimi söyledim. Onlarda kulübü sportif anlamda yukarı çekecek, takımın kapasitesini yukarı çekecek oyuncu grubuyla ilgili çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu mutlaka olacak.      
Brezilya takımlarının transfer edeceği konusunda son günlerde haberler yayınlanan Vagner Love hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Vagner'in başka takıma transferine onay verirmisiniz?

Vagner Love bir kere çok kaliteli bir oyuncu. Oynadığı maçlarla oynamadığı maçlardaki skorlara baktığınız zaman Vagner'in Alanyaspor için ne kadar önemli bir futbolcu olduğunu görürüz. Böyle kaliteli iyi oyuncuların başka takımlarla isimleri anılması doğaldır. Bende Brezilya basınınından bir televizyon kanalının yapmış olduğu sosyal medya yayınında üç gün önce gördüm bu haberi. Dolayısıyla talip olmaları normaldir. Fakat takım için ne kadar önemli bir oyuncu olduğu ortada. Transferine onay verilmesi konusunda ise Yönetim kurulu ve Başkan  beni buraya getirdi. Biz gelirken mevcut kadronun üzerine bir hamle yapacağız diye geldik. Mevcut kadro içerisinden takımın omurgasını taşıyan oyuncu grubu gittiği zaman bunların yerini böyle ara transferde doldurmak çok zor. Ara transfer çok sıkıntılı bir transfer dönemidir. Transferde bazen %30 fire verilebiliyor. Başka oyuncu grubundanda isimleri başka takımlarla anılanlar var ama bunların transferi takımı etkilemez. Biz gücümüze güç katmak istiyoruz. Bu benim düşüncem. Dolayısıyla bunu başkan Hasan bey ile de konuştuk. Mevcut gücü koruyup üstüne hamle yapacağız. 
Süper Lig'de bu sezon şampiyonluk yolunda hangi takımı şanslı görüyorsunuz?

Size bişey söyleyeyim. Şu anda sondan üçüncü takım 15 puanda. 25 puanlı Bursaspor var. 25 puandan aşağıya baktınmı, 15 puanlı takımla arasıda 7 puanlık fark var. İki galibiyet bir beraberlik demektir. Dolayısıyla alttaki takımların hepsi çıkış yapmak isteyen takımlar. Biz 18 puandayız. Yani o yendi sen kaybettin tık puan eşitleniyor. Alttaki sekiz dokuz takımın kendini kurtarma kendini yukarı çekmek için öyle bir çabası varki, yani üstteki şampiyonluğa oynayacak dört beş takım 'herkesi yeniyorum' diye böyle birşey yok. Dolayısıyla şampiyonluk her takıma gidebilir bu bu beş takımdan. Bence şampiyonluğun kesin favorisi bu sene yok. Benim şu anda devre arasındaki duruma göre şahsi görüşüm bu.  

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.
SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)