comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Erol Bulut'tan Premier Lig önerisi: 'Yabancı kuralı kaldırılmalı'

29 Aralık 2019, Pazar 12:28
Erol Bulut'tan Premier Lig önerisi: 'Yabancı kuralı kaldırılmalı'

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, yabancı kuralında sınırlamanın olmaması gerektiğini söyledi.

FutbolArena - Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, Alanya HEP Üniversitesi'nde öğrencilerle bir araya geldi. Bulut, yaklaşık bir saat süren söyleşide, önemli açıklamalar yaptı. 
 

Erol Bulut'tan Aytemiz Alanyaspor açıklamaları


“Anadolu takımları ile 4 büyük takım arasında makas daraldı. Eskisi gibi arada çok uçurum yok” diyen Alanyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, yabancı kuralında da sınırlamanın olmaması gerektiğini söyledi. Alanyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, “Yabancı sayısının artması konusuna gelince; bence serbest olması gerekiyor. Bu durumun alt yapı ile hiçbir alakası yok. Genelde oraya bağlıyorlar. Alttan futbolcu yetişmiyor diyorlar. Alt yapı ile yabancı sayısı arasında hiçbir bağlantının olmadığını düşünüyorum. Alt yapı için doğru çalışma ve doğru sistem kurulması gerekiyor. Yabancı da getirsen yerli bir futbolcudan daha iyi olmalı. Aldığım yabancı futbolcu yerli futbolcunun üstünde bir performans göstermiyorsa yabancıya gerek yok. İngiltere bunu iyi yapıyor. Orada genelde Avrupa pasaportu olan kişiler, yüzde 70 milli takımda futbolcuların iyilerini alıyorlar. Belki öyle bir kıstas getirilebilir. Yerli futbolcumuz da daha fazla çalışıp, daha fazla sorumluluk alması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

"ŞAMPİYONLUĞU KONUŞMAK İÇİN ERKEN"
Erol Bulut, öğrencilerin şampiyonluk ile ilgili sorularını, “Hedefimiz elbette şampiyon olmak. Kulübün ve teknik direktörün hedefinde her zaman şampiyon olmak vardır. Bunun için takımın ortaya koyacağı performansın her zaman iyi olması gerekiyor. Takımımın şu anki performansından memnunum. 16 hafta geçti, oynadığımız bütün maçlarda hep üstün takım Alanyaspor oldu. Pozisyon anlamında, gol beklentisi olan takımlar içinde şu an ilk 2'nin içerisindeyiz. Pozisyonları değerlendirseydik Sivas'ın pozisyonunda bizim olmamız gerekirdi. Çok gol kaçırıyoruz ama önemli olan pozisyonlara girebilmektir. Şampiyonluğu konuşmak için henüz çok erken. Ligde ilk 8'de olmak istiyoruz” sözleriyle cevaplandırdı.
 

Aytemiz Alanyaspor transfer yapacak mı?


Takıma yeni transfer yapılıp yapılmayacağıyla ilgili de konuşan Erol Bulut, “Başkanımız ve yönetimimizle elbette bunun değerlendirmesini yapacağız. Takımımıza 2 transferle takviye yapacağız. Transferlerle ilgili şimdiden bir isim vermem doğru olmaz. Sağ bek pozisyonunda bir problemimiz yok ama hücum anlamında 2 transfer olacak” diye konuştu.

Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemi ile ilgili tartışmalara da değinen Alanyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, şöyle konuştu:

“VAR'ın fayda vermesini herkes umut ediyor ama ben VAR sisteminin özellikle Anadolu takımlarına katkı sağladığını düşünüyorum. VAR sisteminde ofsayt pozisyonlarını çok iyi takip ediyorlar. Ofsayttan gol pozisyonları VAR sistemi ile tespit edilmeseydi, Anadolu takımları bu konuda büyük acılar çekecekti. Ancak VAR sisteminde bazen de verilmesi gereken kırmızı kartlar olsun, fauller olsun, penaltılar olsun verilmiyor. Biz bunu Beşiktaş maçında yaşadık. 2-0 kaybetmemize rağmen ilk yarıda Burak'ın kırmızı kart görmesi gerektiğini düşünüyorum. 2. yarıda Atiba'nın ceza sahası içerisindeki el pozisyonu kesinlikle bir kırmızı kart ya da penaltı olması gerekiyordu. Sadece büyük takımlar konuşuluyor, büyük takımlar da VAR'ı 1 ay konuşuyor.” (İHA)

Son dakika Aytemiz Alanyaspor Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena Haber Turu (30 Eylül 2020)