comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Aytemiz Alanyaspor'dan Amilton'a sert tepki! 'Terbiyesizlik'

16 Mart 2019, Cumartesi 22:27
Aytemiz Alanyaspor'dan Amilton'a sert tepki! 'Terbiyesizlik'

Aytemiz Alanyaspor Yardımcı Antrenörü Murat Şahin, Antalyasporlu Amilton'un yaptığı hareketin hoş olmadığını belirterek, "Hoca bu hareketten sonra kendini tutamadı, bu tür hareketlere izin vermememiz lazım. Rakip oyucunun yaptığı terbiyesizliktir" dedi.

FutbolArena - Antalyaspor, Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında konuk ettiği Aytemiz Alanyaspor'u 3-0 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısına Aytemiz Alanyaspor'da tribüne gönderilen teknik direktör Sergen Yalçın'ın yerine yardımcı antrenör Murat Şahin katıldı. Şahin, Antalyasporlu Amilton'un yaptığı hareketin hoş olmadığını belirtti.
 

Sergen Yalçın neden tribüne gönderildi?


Sergen Yalçın ile Amilton arasındaki yaşananlara değinen Şahin, “Rakip oyuncunun maç 3-0'ken yaptığı hareket hoş olmadı. Futbolun içinde yenmekte var, yenilmekte var. Bu tarz hareketler hoş olmadı. Hocada bu hareketten sonra kendini tutamadı, bu tür hareketlere izin vermememiz lazım. Rakip oyucunun yaptığı terbiyesizliktir. Hoş değil” ifadelerine yer verdi. 

Maçı değerlendiren Şahin, “3 bireysel hatadan gol yedik. Biz de oyuna hakimiyet kuramadık, basit goller yedik. İlk yarı iki gol yedi, ikinci yarı maçı çevirmeye çıktık. Ama hemen ikinci yarının başında yine basit hatadan üçüncü gol geldi. Bu gol maçı daha da zor hale getirdi. Ama 3-0'dan sonra maça tutunmaya çalıştık. Maçın sonunda yenildik. Maçtan önemli şeyler var bunların bilinmesi gerekir” diye konuştu. 
BÜLENT KORKMAZ'A AMİLTON VE SERGEN YALÇIN SORUSU

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, iyi oynayıp kazandıklarını belirterek, "Böyle bir galibiyete ihtiyacımız vardı" dedi.  Sergen Yalçın ile Amilton arasında durumun sorulduğu Korkmaz, “Görmedim ama Sergen hoca kolay kolay sinirlenmez bir şeye. Her oyuncunun rakibe de kendi arkadaşlarına da saygı göstermesi gerekir. Ne olduğunu tam bilmiyorum ama öğreneceğim” açıklamasını yaptı. 

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"