comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Alanyaspor'dan kaleye Remy Riou transferi

17 Temmuz 2017, Pazartesi 18:38
Alanyaspor'dan kaleye Remy Riou transferi

Alanyaspor, Fransa'nın Nantes takımında forma giyen 29 yaşındaki kelci Rémy Riou'yi transfer ediyor.

FutbolArena Özel - Alanyaspor Transfer çalışmaları kapsamında uzun süredir aradığı kalecyi buldu. Akdeniz ekibi Fransa'nın Nantes ekibinden 29 yaşındaki kaleci Rémy Riou'yi reklerine bağlamaya çok yakın.


Alanyaspor'dan kaleye Rémy Riou transferi


Alanyaspor'da transfer çalışmaları sürüyor. Şimdiye kadar Mbilla Etame, Maniatis, Ahmet Alkılıc, Yusuf Coban ve N'Sakala transferleri ile kadrosunu güçlendiren Akdeniz ekibi, uzun süredir sürdüğü kaleci arayışlarına son verdi. Alanyaspor yönetimi Fransa'nın Nantes takımında forma giyen 29 yaşındaki kaleci Remy Riou ile her konuda anlaşma sağladı. 

Nantes kulübü ile 2018 yılına kadar sözleşmesi bulunan oyuncu ile her konuda anlaşma sağlayan Alanyaspor yönetiminin kısa süre içerisinde Fransız kaleciye resmi sözleşmeyi imzalatması bekleniyor.


Rémy Riou kimdir? Rémy Riou kariyeri, oynadığı takımlar


29 yaşındaki Fransız kaleci futbol kariyerine Lyon alt yapısında başladı. Sırasıyla Lorient, Auxerre, Toulouse takımlarında forma giyen Rémy Riou 2012 yılından beri Nantes forması giyiyor.
Kariyerinde henüz Fransa dışında bir takımda forma giymeyene Rémy Riou, Alanyaspor ile ilk yurt dışı deneyimini kazanmış olacak.

FutbolArena haber turu (17 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.