comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Alanyaspor'dan gazetecilere yasak!

31 Ocak 2018, Çarşamba 17:48
Alanyaspor'dan gazetecilere yasak!

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, aldığı sürpriz bir kararla gazetecilere kısıtlama getirdi. Kararı prostesto eden basın mensupları, yeni transferin imza törenine katılmadı.

FutbolArena - Aytemiz Alanyaspor Kulübü şok bir karar alarak gazetecilerin kulübe girişlerini, idmanları takibini, röportaj-haber yapmalarını yasaklayan bir karar aldı. 
 

Alanyaspor basına neden yasak getirdi?


Daha önce de idmanların kısıtlanması nedeniyle sadece belirlenen antrenmanların ilk 15 dakikasını takip edebilen gazeteciler bu kurala harfiyen uyuyor ve hiçbir şekilde sorun yaşanmıyordu. Ancak Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, aldığı yeni bir kararla gazetecilere kısıtlama getirdi. Bunun üzerine kulüpte bir süredir uygulanan kısıtlamalardan zaten rahatsız olan gazeteciler, yeni kısıtlamaları da protesto ederek akşam saatlerinde yapılan olan imza törenine katılmadı. Kongrede "Alanyaspor şeffaftır" diyen kulüp başkanı Hasan Çavuşoğlu'nun aldığı bu karar şaşkınlıkla karşılandı.  

İşte Kulübün kısıtlamayı duyurduğu o mesaj:
"Değerli basın mensubu arkadaşlarımız;
Kulüp başkanımız Hasan Çavuşoğlu'nun talimatı gereği, medya mensubu arkadaşlarımızın antrenman ve basın toplantılarının takibini önceden belirlenecek düzen içerisinde yapılması ve bu organizasyonlar harici tesislere girişlerin (özel röportaj talebi, misafirlik vs.) sınırlandırılmasına karar verilmiştir. Organizasyonlar saatleri ve diğer bilgiler medya grubundan paylaşılacak, katılacak olan arkadaşların isimleri de güvenliğe bildirilecektir."

Alanyaspor ile ilgili tüm gelişmeleri Alanyaspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"