comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Alanyaspor'dan Fenerbahçe'nin başvurusuna yanıt

19 Eylül 2019, Perşembe 19:03
Alanyaspor'dan Fenerbahçe'nin başvurusuna yanıt

Alanyaspor kulübü resmi internet sitesinden Fenerbahçe'nin kural hatası başvurusuyla ilgili bir açıklama yayınladı. 

FutbolArena - Süper Lig 4. haftasında oynanan Alanyaspor - Fenerbahçe maçının ardından, Fenerbahçe Spor Kulübü müsabakada kural hatası yapıldığı gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunduklarını resmen açıkladı. 

Alanyaspor kulübünden ise Fenerbahçe'nin başvuru sonrasında resmi bir açıklama geldi. Alanyaspor kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'nun herhangi bir kural hatası olmadığı yönünde karar vereceklerine inandıklarını beyan etti. 
İŞTE O AÇIKLAMA:

Bahçeşehir Okulları Stadyumu'nda 16 Eylül 2019 tarihinde yaşananlar Türk spor kamuoyu tarafından göz ucuyla değil, olanca açıklığıyla takip edilmiştir. Bu konu hakkında şu ana kadar açıklama yapmamamızın sebebi, Türk futbolunun asırlık çınarı Fenerbahçe Spor Kulübü'nün böyle bir başvuru yapacağına ihtimal vermememizden kaynaklanmaktaydı. Maçtan sonra tüm spor otoritelerinin ortak kanaati, bahse konu iki golün de futbol oyun kuralları dahilinde ve tertemiz olduğu yönündeydi. Bu sürecin sonunda TFF ve MHK Sayın Başkanı Zekeriya Alp'in de maç sonu açıkladığı üzere, herhangi bir kural hatası bulunmadığı yönünde karar vereceğine inancımız tamdır. 


Fenerbahçe Haberleri: Alanyaspor - Fenerbahçe maçı kural hatası başvurusu


Fenerbahçe kulübü MHK'ya başvuru yaptı ve MHK makul bir sürede toplanacak. İnceleme konusunda herhangi bir süre verilmedi. MHK konuyla ilgili incelemeyi yaptıktan sonra dosyayı Futbol Federasyonu'na gönderecek. Futbol Federasyonu ise Fenerbahçe'nin başvurusunu ve MHK'nın görüşü ile birlikte dosyayı değerlendirecek. Sonrasında kulübe faks ve kamuoyuna açıklama yapılarak karar paylaşılacak. 

FENERBAHÇE'NİN İTİRAZ HAKKI

Fenerbahçe'nin başvurusunun reddedilmesi halinde kulübün Tahkim Kurulu'na başvuru hakkı bulunuyor.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)