comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Alanyaspor'da muhteşem yükseliş

12 Eylül 2017, Salı 13:57
Alanyaspor'da muhteşem yükseliş

Aytemiz Alanyaspor ise tam tersi örnek alınacak müthiş bir yükseliş kaydetti. Detaylar haberimizde.

FutbolArena - Alanyaspor yaşadığı zorlu dönemlerden sıyrılmayı başardı. 2011 yılında kapısına haciz memurları dayanan Alanyaspor, 6 sezonda değerini kat kat arttırdı. Hasan Çavuşoğlu ekibinin 2 Milyon 250 bin Lira bütçe ile devir aldığı Alanyaspor, bugün 31 Milyon 500 bin Euro kadro değerine sahip. 


Alanyaspor'da muhteşem yükseliş


Birçok kulübün borç yüzünden transfer yasağı aldığı son yıllarda Aytemiz Alanyaspor ise tam tersi örnek alınacak müthiş bir yükseliş kaydetti. İki sezon başkanlık yapan Hakan Dizdaroğlu döneminden kalan borç yüzünden kapısına haciz memurlarının dayandığı Alanyaspor, gazetecilerin attığı temelin üzerinde Süper Lig'e yükseldi. 2011 yılında Hakan Dizdaroğlu'ndan milyonlarca lira borç ile Mevlüthan Çavuşoğlu başkanlığında Alanyaspor'u devir alan gazeteciler, kulüp yönetimini Hasan Çavuşoğlu başkanlığında oluşturulan 71 kişilik yeni yönetime bırakmıştı.

HACİZ MEMURLARI KAPIDAYDI
Kulübe haciz memurlarının geldiği bu dönemde Çavuşoğlu yönetimi, tam iki sezon (2011-12 ve 2012-13), Dizdaroğlu'ndan kalan borçları temizlemek için çalıştı. 2013 - 2014 sezonunda İstanbul'da oynanan 2. Lig playoff finalinde Hatayspor'u penaltılarla geçen Alanyaspor, 10 yıl sonra yaşadığı şampiyonlukla 1. Lig'e (PTT 1. Lig) yükseldi. Alanyaspor'un yükselişi 1. lig'de de devam etti. 1. Lig'deki ilk sezonunda Jonathan Ayite'yi 19 gol ile gol kralı çıkaran turuncu yeşilli takım, 2015 - 2016 sezonunda bu kez Konya'da  Adana Demirspor ile oynadığı playoff finalinde şampiyonluk yaşadı.

31 MİLYON LİRA KADRO DEĞERİ

Daha 3-4 yıl öncesine kapısına haciz memurları dayanan ve Süper Lig'i sadece hayal olarak gören Alanya, Süper Lig sevinci yaşadı. Alanyaspor'un yükselişi Süper Lig'de devam ediyor. Süper Lig'de ilk sezonunda sürpriz şekilde kadrosuna kattığı yıldız oyuncu Vagner Love'ı gol kralı çıkaran Alanyaspor, aynı zamanda borçsuz kulüplerden biri olarak dikkat çekiyor. Akdeniz ekibi, 5 sezon önce 2,5 milyon lira bütçe ile başladığı maratonda bugün 31 milyon 500 bin lira kadro değerine ulaştı.

FutbolArena akşam haberleri turu (16 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.