comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Alanyaspor'da Junior Fernandes: 'Süper Lig beni çeken bir lig'

15 Ocak 2018, Pazartesi 16:26
Alanyaspor'da Junior Fernandes: 'Süper Lig beni çeken bir lig'

Aytemiz Alanyaspor'un Şilili forveti Junior Fernandes, gazetecilere yaptığı açıklamada takım olarak puan sıralamasında iyi noktada olmadıklarını bu yüzden kendi başarısından önce takımının başarısına odaklandığını söyledi. 

FutbolArena - Aytemiz Alanyaspor'da bu sezon lig ve kupada oynadığı 12 maçta 6 gol kaydeden Junior Fernandes, gazetecilerin kendisi ve takımıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Devre arası kampını yoğun bir tempoda geçirdiklerini belirten Fernandes, "Yeni hocamızla birlikte çok çalıştık, iyi çalıştık. Yeni hocamızın sistemine ayak uydurmaya çalışıyoruz. Maç haftasına girdik ve bugün buradayız artık. Kasımpaşa maçına hazırlanıyoruz. Son taktiksel çalışmalarımızı yapıyoruz" dedi.


Aytemiz Alanyaspor'da Junior Fernandes'in açıklamaları


Alanyaspor'un ikinci yarıda göstereceği performansla ilgili düşüncelerini de aktaran Şilili forvet, "Tabi şuan ikinci yarının başında çok kötü durumda değiliz fakat güvenli bölgedede değiliz. İkinci yarıda elimizden gelen en iyi mücadeleyi verip en yüksek puanı toplamaya çalışacağız" diye konuştu. Fernades kendi performansı ve ikinci yarıdaki kişisel hedefiyle ilgili soruya şöyle cevap verdi:
"HEDEFE ODAKLANMIŞ DURUMDAYIM"

"Tabii şu an takımımız öyle bir durumda ki az önce söylediğim gibi güvenli bölgede olmadığı için kişisel hedefe odaklanmış durumda değilim. Şu an grup olarak takım hedefine odaklanmış durumdayız. Ama elbette ki elimizden gelenin en iyisini yaparsak bende kişisel hedeflerimi ileriye taşımış olacağım." 

"BURADA YÜKSEK MÜCADELE VAR"

Süper Lig'i daha oynadığı liglerle kıyaslayan Fernandes, Daha öncede söylediğim gibi çok sert bir lig. Beni çeken bir lig. Futbolseverleri etrafında toplayan bir dinamik. Diğer liglerle karşılaştırırsak yüksek mücadeleye sahne oluyor. O yüzden sahada olduğumuz her dakikanın tadını çıkarıyoruz" dedi.

Alanyaspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)