comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Alanyaspor'da Haydar Yılmaz'ın müthiş yükselişi

14 Kasım 2017, Salı 18:11
Alanyaspor'da Haydar Yılmaz'ın müthiş yükselişi

Alanyaspor'un kalesinde büyük bir rekabet yaşanıyor. Turuncu-yeşilli takımın en düşük piyasa değerine sahip olan kalecisi Haydar Yılmaz, rakiplerini geçti.

FutbolArena - Alanyaspor'un tecrübeli kalecisi Haydar Yılmaz takımının yükselişine eşlik ediyor. 


Alanyaspor'un kaleci rekabeti! Remy Riou mu, Haydar Yılmaz mı?


Süper Lig'in geride kalan 11 haftasında 22 gol ile kalesinde en fazla gol gören 3. takım olan Alanyaspor'da kaleciler arasında büyük bir rekabet yaşanıyor.

Haydar Yılmaz, Remy Riou ve Ufuk Ceylan'ı kadrosunda bulunduran Alanyaspor'da geride kalan 11 lig maçında kaleyi Haydar Yılmaz 6, Remy Riou ise 5 kez korudu. Tansferin son gününde kadroya katılan Ufuk Ceylan ise henüz hiçbir maçta süre almadı. Tecrübeli kaleci Haydar, turuncu yeşilli takım ile birlikte önce 2013-2014 sezonunda 2. Lig'de, ardından 2015-2016 sezonunda 1. Lig'de şampiyonluk kupası kaldırmış ve Alanyaspor ile birlikte lig lig yükselmişti.
REMY RİOU'DAN FAZLA OYNADI!

Haydar geçen yıl Süper Lig'de turuncu-yeşilli forma ile 24 maçta görev almıştı. Sezon başında Fransa'nın Nantes takımından transfer edilen 30 yaşındaki kaleci Remy Riou, geride kalan 11 hatada 5 karşılaşmada kaleye geçti. Toplam 450 dakika sahada kalan Fransız kaleci, Alanyaspor'un Emre Akbaba, Junior Fernandes ve Vagner Love'dan sonra en değerli dördüncü oyuncusu. Alanyaspor'un kalesinde Ufuk Ceylan da antrenmanlarda gösterdiği başarılı performans ile Haydar ve Remy arasında yaşanan rekabete ortak oldu. 

Alanyaspor ile ilgili tüm gelişmeleri Alanyaspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)