comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Alanyaspor'da Hasan Çavuşoğlu yeniden başkan seçildi

03 Ağustos 2017, Perşembe 20:20
Alanyaspor'da Hasan Çavuşoğlu yeniden başkan seçildi

Alanyaspor'un başkanlığını sürdüren Hasan Çavuşoğlu'nun oluşturduğu liste oy birliğiyle kabul edildi.

FutbolArena - Alanyaspor'un Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nda yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimlerde 2012 yılından itibaren Alanyaspor'un başkanlığını sürdüren Hasan Çavuşoğlu'nun oluşturduğu liste oy birliğiyle kabul edildi.
 

Alanyaspor'da Hasan Çavuşoğlu'dan açıklamalar


Çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleştirilirken, kongreye 577 delegeden 250 delege katıldı. Kongreye verilen önerge ile 35 olan yönetim kurulu üye sayısı 28'e düşürüldü.  Çavuşoğlu'nun yeni yönetiminin tamamamı geçen dönem görev alan üyelerden oluştu. Yönetime yeni bir isim dahil olmadı. 

"KÜME DÜŞME POTASINA HİÇ GİRMEDİK"
Saygı duruşu ve istiklal marşı okunarak başlayan genel kurul, Divan Kurulu seçilmesiyle başladı. Divan Başkanlığına Cengiz Adoğan ve üyeliklerine ise Mehmetali Dim ile Faruk Koçak seçildi. Genel Kurulun açılış konuşmasını başkan Çavuşoğlu yaptı. Hasan Çavuşoğlu "Süper Lig'de ilk sezonumuzu alnımızın akıyla tamamladık. Hem Türkiye'de hem Avrupa'da Süper Lig'de ses getiren, bir takım olduk. Süper Lig'de tutunmak çok zor. Ancak biz ilk yılımızda hiç kime düşme potasına girmeden ligi tamamladık. Şehrimizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum. Öncelikle desteklerini hiç esirgemeyen Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile bugüne kadar benimle birlikte kulüp yönetiminde bulunan ve benimle birlikte yürüyen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.  

"ŞEHİRDEN DESTEK ALAMIYORUZ"

Şehirden yeterli desteği almadıklarını söyleyen Çavuşoğlu: "Bir kulübün ayakta durması için destek şart. Ancak karınca kararınca bizimle olan, destek verenler oldu.  Bugün Süper Lig'de takımlara bakıyorsunuz 5 bin 10 bin kombine satılmış ancak bizim Alanyaspor'a baktığınız zaman 300 veya 500 kombine satılmış. Bu sayılar herşeyi özetliyor. Başka kulüplerde kulübümüze nasıl destek verebiliriz diye düşünülürken, bizde maça bedava nasıl gireriz düşüncesinde olan insanlar var. Kendini protokol tribününe yazdırmaya çalışan insanlar var. Bunların ismini burada söylerim ama gerek yok. Bilet alamıyorsanız gelin ben size passolig kartı alıvereyim. Sanıyorlar ki; 'bize her yerden para yağıyor, heryerden paralar geliyor'. Bu işler öyle sandığınız gibi değil. Geçen sene bursa deplasmanına özel uçakla gittik. Özel uçak sponsorluğunu ponsoruluğunu Antalyasporlu Ali Yılmaz bey idi. Peki Alanya'da bunu yapabilecek kimse yokmu? Maalesef beklediğimiz desteği görmüyoruz" diye konuştu. 

"ALANYA'YI TANITIYORUZ"

Çavuşoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Taraftarlarımızda bizimle birlikte oldu. Ancak zaman zaman ceza almamıza sebep olan taraftarlar da oldu. Artık bu konuda tecrübelendik. Geçen sene Konyaspor maçında olanlar taraftarlarımızın hepsini bağlamıyor. Taraftarın verdiği her zararı kulüp ödemek zorunda. Biz kulüp yönetimi olarak her camia her camia tarafından sevilen bir yönetimiz. Her kulüple iletişimimiz iyi. Baktığınız zaman kış turizmi diyoruz. Ama sporcuların takımların kamp yapacağı tesis yok. Tesislerimiz olsa kış turizmi canlanır. Kampa gelen sporcular ailesiyle yakınlarıyla geliyor. Şöyle ki lig maçlarında gelen takımlarda onayan oyuncu ve taraftarları Alanya'ya maça gelirken arkadaş, eş dost ile geliyor. Bizler Alanya ve Alanyaspor için gece gündüz çalışmaya  razıyız. Yeterki sizler bize destek verin. Biliyorsunuz Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Türkiye'ye geldiğinde Alanyaspor forması hediye etmiştik. Hediye ettiğimiz formayı, sayın Lavrov, kendi ülkesinde meclis üyeleri arasında oynadığı maçlarda giyiyor. Lavrov'a kim forma giydirebilir? Biz Alanya'nın reklamını yapıyoruz. Çavuşoğlu: PTT 1. Lige çıktığımız ilk yılda gol kralı çıkardık, Süper Lig'deki ilk yılımızda gol kralı çıkardık.  Alanyaspor ile yarışmayın kıskanmayın sahip çıkın. Baktığınız zaman bazı amatör kulüplerle bizi yarıştırmaya çalışıyorlar.  Alanyaspor, Alanya'da herkesin birleşebileceği tek adrestir. Biz Alanyaspor'u daha iyi noktalara taşıma çabasındayız. Projelerimiz var. Mahmutlar'a Antalya Büyükşehir Belediyesi ile yeni bir kulüp tesisi yapacağız. Yine Gedevet yaylasına kamp tesisi yapacağız. Alanyaspor hepimizin, birlik olalım, destek olalım. Yeni sezonun bütün takımlar için kazasız belasız geçmesini temenni ediyorum. Takımımıza yeni sezonda başarılar diliyorum."

KAYA: "BENDE ALANYASPORLUYUM"

Genel Kurulda bir konuşma da Alanya Kaymakam Vekili Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya yaptı. Kısa süre önce göreve başladığını belirten Kaya, "Ben Bundan böyle Alanyasporluyum. Alanyaspor, Türkiye'nin sempatik bir takımıdır. Bende Sosyal Hizmetlerdeki çocuklarımız için iki tane kombine almak istiyorum" dedi. 

PAŞAOĞLU: "ALANYASPOR BORÇSUZ BİR KULÜP"

Faaliyet Raporunu Mehmet Uslu okudu: çoğunluk faaliyet raporunu ibra etti. Gelir gider tablosunu ise Ahmet Paşaoğlu okudu: Alanyaspor'un geçtiğimiz dönem gelirinin 75 Milyon lira olduğunu belirten Paşaoğlu, 73 milyon lira gideri bulunduğunu açıkladı.  109 bin 168 lira Alanyaspor'un kasasında para bulunduğunu ifade eden Paşaoğlu, "Kulübümüz şeffaftır, isteyen istediği zaman gelip bizden bilgi alabilir. Ancak sizlerden daha çok destek bekliyoruz. Kombine konusunda gerçekten zayıf kaldık" şeklinde konuştu. 


 

Alanyaspor'un Yönetim Kurulu


Hasan Çavuşoğlu, Ahmet Paşaoğlu, Ahmet Pehlivan, Ahmet Saz, Ahmet Söylemez, Ahmet Tuncer, Ali Baki Boz, Bilal Gömeç, Dilaver Çekiç, Enver Vural, Eray Erdem, Eral Akgün, Fahri Gürses, Fahri Özçelik, Hüseyin Gümrükçüler, Hüseyin Karaman, Kamil Köseoğlu, Mehmet Güler, Mehmet Has, Mehmet Kuş, Mehmet Uslu, Mehmet Yetkin, Muhammet Çetin, Muharrem Göçmentürk, Murat Kayacan, Muzaffer Barcın, Nazmi Yüksel, Nurettin Uludağ

Yedek Üyeler: Ahmet Çağlar, Ahmet ÇAvuşoğlu, Hıfsı Vural, İbrahim Görgün, Kenan Ersoy, Kerim Toksöz, Ümit Hatipoğlu, Veysel Çetinbaba, Yakup Gömeç, Zekeriye Kokmaz.

Denetim Kurulu Asil: Hasan Uysal, Hüsnü Topal, Oğuzhan Çavuşoğlu

Denetim Kurulu Yedek: Hayri Yıldırım, Mahmut Günal, Recep Erdopğan
 

Hasan Çavuşoğlu döneminde Alanyaspor


2012-2014    2. Lig    
2013-2014    2. Lig Şampiyonluk
2014-2015    1. Lig Playoff
2015-2016    1. Lig Şampiyonluk
2016-2017    Süper Lig

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)