comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Alanyaspor teknolojiden yararlanıyor! Futbolcular testten geçti

01 Temmuz 2018, Pazar 13:21
Alanyaspor teknolojiden yararlanıyor! Futbolcular testten geçti

Alanyaspor yeni sezon öncesinde teknolojiden de faydalanmak istiyor. Futbolcular kas kuvvetlerini ölçen testten geçtiler.

FutbolArenaAlanyaspor futbolcuları kas kuvveti değerlerini ölçen bir testten geçti. Cengiz Aydoğan Tesisleri'nde teknik ekip gözetiminde yapılan testler, Desmotec İzoinersiyal adlı sistemin Türkiye distribütörü Bravomed firmasının direktörü Mehmet Seçkin tarafından gerçekleştirildi. 


Alanyaspor Desmotec İzoinersiyal sistemini kullandı


Testler sonunda futbolcuların bacak kas kuvvetleri tespit edildi. Çıkan test sonuçlarına göre oyunculara bireysel antrenman programları uygulanacak. Firmanın direktörü Mehmet Seçkin, bu sistemle yapılan testlerde sporcunun sağ ve sol bacak kas kuvvetlerinin mukayese edilerek bacaklar arasındaki kuvvet dengesizliğinin de ortaya çıkarıldığını söyledi. Sonuca göre antrenman planlaması yapılabildiğini belirten Seçkin, "Sistemin mobil ve taşınabilir olması antrenman ve maç öncesinde dahi sahada ısınma ve kuvvetlendirme amaçlı kullanılabilmesini de sağlar. Alanyaspor'un bu sistemi tercih etmesi kulübün en son spor teknolojisini kullanma vizyonunu göstermektedir. Umuyoruz ki Alanyaspor'un bu sezon ki başarılarında bu sistemin de payını göreceğiz" dedi.

Son dakika Alanyaspor Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)