comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Alanyaspor Başkanı Çavuşoğlu kazayı anlattı: 'Şoförler uyumuş'

29 Nisan 2019, Pazartesi 08:36
Alanyaspor Başkanı Çavuşoğlu kazayı anlattı: 'Şoförler uyumuş'

Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Josef Sural'ın hayatını kaybettiği ve 6 futbolcunun yaralandığı trafik kazasının nasıl olduğunu anlattı. 

FutbolArena - Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Josef Sural'ın hayatını kaybettiği trafik kazasının nasıl olduğunu anlattı ve futbolcuların sağlık durumlarıyla ilgili bilgi verdi. Sural'ın hayatını kaybetmesinin ardından son derece üzgün olan başkan Çavuşoğlu, NTV'ye bağlandı ve konuşmakta güçlük çekti. 
 

Alanyaspor trafik kazası haberi son dakika 


Araçta bulunan iki şoförün yolda uyuması sonucunda kazanın gerçekleştiğini söyleyen Hasan Çavuşoğlu, "Acımız büyük. Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Bir futbolcumuzu kaybettik. Sural'ı maalesef kaybettik. Eşine de haber verildi. Çok üzgünüz. Diğer futbolcularının sağlık durumları iyi. Hayati tehlikeleri yok. Ufak tefek kırıkları olanlar var, onlar müşahede altında tutuluyor. Maalesef iki şoförün uyuması sonrasında kaza meydana gelecek. Polis sorgulaması olacak." ifadelerini kullandı. 

KAZA NASIL OLDU

Özel aracın içinde takımdan Papis Cisse, Caulker, Welinton Souza, Baiano, Sackey, Djalma Campos ve Josef Sural yer alırken, uçakla dönmek istemeyen futbolcular VİP minibüsle Kayseri'den Alanya'ya dönüşte şehir  merkezine 5 kilometre kala Dinek mevkisinde kaza yaptı. Araçtan düşen ve ameliyata alınan Josef Sural tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Diğer yaralı olan 6 futbolcunun ise hayati tehlikelerinin olmadığı belirtildi. Aytemiz Alanyasporlu futbolcular Kayseri'den Alanya'ya VİP özel minibüsle dönerken, Alanya'ya girişte şehir merkezine 5 kilometre mesafe kala Dinek mevkinde aracın bariyerlere çarpması sonucunda Josef Sural araçtan düştü. Gece saat 03:30 sularında ameliyata alınan Josef Sural tüm müdahalelere rağmen kurtarulamadı. Bir futbolcunun elinde kırık meydana gelirken, diğer futbolcuların ise sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Araçta iki şoför olmasına rağmen şoförlerin uyuya kalması sonucu kazanın meydana geldiği açıklandı. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!
 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)