comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Aykut Kocaman'ın Gençlerbirliği maçı basın toplantısı

19 Şubat 2017, Pazar 18:46
Aykut Kocaman'ın Gençlerbirliği maçı basın toplantısı

Aykut Kocaman, Gençlerbirliği maçının ardından oyuncularını ve zemini eleştirdi.

FutbolArena - Süper Lig'in 21. haftasında Gençlerbirliği'ne deplasmanda 2-0 yenilen Konyaspor'da teknik direktör Aykut Kocaman, takım halinde hareket edemediklerini söyledi. 

Son haftalarda aldığı kötü sonuçların ardından Süper Lig'de 8. sıraya kadar gerileyen Konyaspor'un teknik direktörü Aykut Kocaman basın toplantısında "Aradaki temel fark şuydu, bütün enerjisini grup halinde harcayan bir takım ile enerjisini bireysel olarak harcayan bir ekibin mücadelesi vardı. Grup halinde enerjisini biriktirip harcayan takımın oyun içerisinde bir adım önde olması da muhtemeldi. Tamamen maç bu şekilde geçti." şeklinde konuştu.


Aykut Kocaman, Gençlerbirliği maçından sonra ne dedi?


2-0'dan sonra net 3-4 pozisyona girebildiklerini de aktaran Kocaman, "Anlık bireysel çabalarla üretilen pozisyonlardı. Bunlardan biri maça tutunma ihtimalimizi artırabilirdi. Skora söyleyecek hiçbir şeyimiz yok, söylemek lazım. Son 6 maçta 4. yenilgi, ufak tefek sıkıntıların olduğu yadsınamaz bir gerçek." ifadelerini kullandı.


Aykut Kocaman'dan zemin açıklaması


Maçın çok kötü bir zeminde oynandığını vurgu yapan Aykut Kocaman, "Bizim sahamız da kötüye gitti, dolayısıyla geçen haftaki maçta da rakibi sıkıntılı ve açık yakalayabilecek duruma getirmek çok zor oldu. Düzeltmemiz lazım. Başkentin stadı da aynı şekilde, yine berbat bir zemin. Kontroller zorlaşıyor. Oyun, hakem, antrenör ve futbolcuların adalet çevresinde dönmeye başladığı zaman gelişir. Bu duygu ve düşüncemizi kaybetmiş durumdayız. Bugünkü koşullar içinde bunu tersine çevirme şansı imkansıza yakın. Rakip için de kendimiz için de adil olan ne ise o olsun istiyorum."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)