comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Aykut Kocaman'dan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın sözlerine yanıt

28 Ocak 2017, Cumartesi 02:25
Aykut Kocaman'dan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın sözlerine yanıt

Atiker Konyaspor'un teknik direktörü Aykut Kocaman, Beşiktaş ve Fenerbahçe dışında Aziz Yıldırım'la alakalı önemli açıklamalar yaparken, Konyaspor'un bu sezonki performansıyla alakalı da konuştu. 

FutbolArena - Atiker Konyaspor'un başarılı teknik direktörü Aykut Kocaman, takımının durumuyla alakalı açıklamalarda bulunurken, Fenerbahçe'den teklif aldığı dönemle alakalı da konuştu. Kocaman ayrıca daha önceden söylediği gibi çocukken Beşiktaş'ı tuttuğunu da bir kez daha itiraf etti. 
 

Aykut Kocaman'dan Fenerbahçe ve Beşiktaş itirafı


Atiker Konyaspor'un başarılı teknik direktörü Aykut Kocaman, A Spor'a verdiği röportajda Beşiktaş ve Fenerbahçe ile ilgili önemli itiraflarda bulundu. 

UEFA AVRUPA LİGİ AÇIKLAMALARINIZ SİZCE ÇELİŞİYOR MU?
"Aslında çelişmiyor. Anlayabilenler için birbirini tamamlıyor. Avrupa Ligi hep bir özlem ve yarışan takımlar için hedef. Bir iddia koymak istiyorsanız, çıta yükseltmek istiyorsanız buralarda sürekli olmaktır. Hazır olmadığınız sürece buranın yaratacağı tahribatı bilmek gerekiyor. O yüzden birbirini tamamlayan açıklamalardı.

"YILDIZ SEVMİYOR MUSUNUZ?"

"Yıldız sevmiyor tarafına katılmıyorum. Benim hayata bakışımda böyle bir şey yok. Mesleki anlamda aynı işi yapmış ve bu işin sıkıntılarını iyi bilen bir insanım. Yaşadığım sıkıntıları da oyuncularla paylaşan bir insanım. Kendi meslektaşlarımı sevmeme gibi bir lüksüm yok. Onlara ne kadar fayda sağlayabilirim gibi bir düşüncem var."

"DÖNEME VE GÜCE UYGUN DAVRANAN HAKEMLER VAR"

"Bence önce güven! Güven sağlanmadan hiçbir şey mümkün değil. Tabi güven tesis etmek insanların en zor başardığı bir durumdur. Tesis edilmiş güven de en zor yıkılacak bir duygu. Ben bütün iyimserliğimle hakemlere ve MHK'ya güvenmek istiyorum. Zira güvensizliğe gittiğimiz andan itibaren ümidinizi yitiriyorsunuz. O yüzden güvenmek istiyorum ve bunun için çaba gösteriyorum. Zaten bütün konuşmalarımda bu vurguyu yapmaya çalışıyorum. Hata ile yanlış, ya da kasıta giden aralığın vurgusunu yapmaya çalışıyorum. Her iş kolunda olduğu kadar hakemlerin içinde de döneme, güce uygun davrananların olduğunu düşünüyorum."

"AZİZ YILDIRIM'DAN O CÜMLEYİ DUYMAK BENİ ÜZDÜ"

Fenerbahçe'den ayrıldığı dönemde ilk aşamada çok üzüldüğünü söyleyen Aykut Kocaman, başkan Aziz Yıldırım'ın daha sonra "Ben olduğum sürece bu kulüpte çalışamaz." sözleri hakkında da konuştu. Tecrübeli teknk adam, "Fenerbahçe'den ayrılınca ilk aşamada çok üzüldüm. Anlayabilenler anlar. Onca yaşanandan sonra o cümleyi duymak insanı üzüyor. (Aziz Yıldırım, ben olduğum sürece Aykut Kocaman, Fenerbahçe'ye gelemez ve burada çalışmaz sözleri) ifadeleri kullandı. 

"1 HAFTA KALA FENERBAHÇE'YE GİTMEK DOĞRU OLMAZDI"

"Başkan bunu söylemeseydi bu konuyla ilgili hiç konuşmayacaktım. Bilinmesini istemedim. Başkan söyledikten sonra röportaj vermiştim. Konsantrasyonumu bozmadı ama istediğimi söyledim. Ancak ligin başlamasına 1 hafta vardı ve Konyaspor'da bütün organizasyon benim üzerime kurulmuştu. Mükemmel bir futbol ortamı kuruldu. Yöneticilerimize de teşekkür ediyorum. Bana gerçekten güvenen bir futbolcu grubu var. Böyle bir durumdayken 1 hafta kala gitmek çok doğru bir davranış şekli değil."

"ÇOCUKKEN BEŞİKTAŞ'I TUTARDIM"

Çocukken Beşiktaş'ı tutardım. Ben bunu FB TV'de söylemiştim. Hayata başlarken böyleydi. Ancak Fenerbahçe forması giydikten sonra  ve profesyonel kariyerimi bitirdikten sonra gideceğim tribünlerde maç izleyeceğim. Orası da Fenerbahçe kulübü olacak. 

"BİR GÜN GALATASARAY VEYA TRABZONSPOR'DAN TEKLİF ALIRSANIZ NE KARAR VERİRSİNİZ?"

"Şu anda o tip durumda mantıkla hareket etmek her zaman daha ağır basıyor. Bugünkü şartlarda böyle bir teklif olması mümkün değil. Kurumlar, futbol takımları kendilerine güç katacak herkesle çalışabilmeli. Antrenörler de ölene kadar bir takımı bekleyerek oturmamalı. Hayatın gerçeği."

"TÜRKİYE'DE YORUMCULAR VE SPİKERLER HEP OLUMSUZ TARAFA BAKIYOR"

"Türk futboluna fazla olduğumu düşünmüyorum. İddialı olur. Ancak farklı baktığımı söyleyebilirim. Bizde vur, kır, parçala mantığı isteği var. Maçı anlatan spikerler ve yorumcular oyunun kötülüğüne daha fazla kafa yoruyorlar. Ancak Premier Lig, Alman Ligi'ni seyrettiğiniz zaman fark şurada, bütün haliyle oynanıyor oyunlar. Top nispeten daha hızlı dönüyor. Topun hızlı dönmesi ve zevki yaşatması için Avrupa'da istenen her şeyi yapmışlar, koşulları hazırlamışlar. Bizde hep olumsuz öne çıkarılıyor. Ben bu oyunun iki yönlü olduğunu, topun ayaktan ayağa geçişlerinin diğer rakip ayaklara kolay verilmemesi üzerine düşünüyorum. Maç analizleri yaptığımızda çok net görünen bir şey var, hızlı ve dikine oynama sevdasıyla çok top kayıpları, boş alanlar yaratılıyor. Ben dediğim gibi futbola iki yönle bakıyorum. Sadece hücum değil, bu işin bir de savunma kısmı var."

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)