comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Aykut Kocaman, Trabzonspor maçı sonrası isyan etti

26 Ocak 2017, Perşembe 22:03
Aykut Kocaman, Trabzonspor maçı sonrası isyan etti

Aykut Kocaman, Trabzonspor maçının ardından takımına karşı oynanan sert futbola isyan ett

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası H Grubu'nda Konyaspor deplasmanda Trabzonspor'a 1-0 mağlup oldu. Mücadele aynı zamada bordo mavili ekibin Avni Aker Stadyumu'na veda maçıydı.

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Trabzonspor maçının ardından takımına karşı oynanan sert futbola isyan etti.
'GADDARLIK'

Kocaman, Trabzonspor'un rakibi önde karşılamak isteyen ve ön tarafa çok fazla oyuncu gönderen bir takım olduğunu da kaydederek, "Dolayısıyla geri dönüşlerde sıkıntı yaşamamak için taktik faullerle durdurmak istiyorlar. Bu doğal bir şey, buna itirazımız yok. Zaman zaman biz de bunu istiyoruz ancak taktik fauller biraz gaddar faullere doğru gidiyor. Surata ve bileklere çok sert fauller yapılıyor. Bu doğru değil. Burada oynadığımız ilk maçta da bunu yaşamıştık. Bunu biz de yaparsak bizim için de doğru değil." şeklinde konuştu.
 

Ersun Yanal'ın Avni Aker'e veda sözleri


Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal ise, maç sonu açıklamasında, Trabzonspor'un kurulduğu günden bugüne olan ve daha öncesinden başarılara imza atılan mekanımıza, ruhun büyüdüğü ve yeşerdiği, çok önemli bir değerin ismini taşıyan stadımıza kazanarak veda etmemiz önemliydi. Herhangi bir şekilde sonuca etki etmeyecek karşılaşma olsa da bizim için anlamlı galibiyet oldu. Tarihe biz son maçı galibiyetle kapatanlar olarak geçeceğiz. Bu yüzden çok mutluyuz. Tarih bizi en azından galip gelen bir takım olarak yazacak. Oyunculara bugünkü oyun tutumundan ve istekli futbol oynadıklarından dolayı teşekkür ederim." dedi.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)