comScore

FutbolArena TV

Aykut Kocaman: "Sert bir rakiple oynayacağız"

26 Temmuz 2017, Çarşamba 21:31

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında yarın deplasmanda Avusturya'nın Sturm Graz karşılaşması öncesi açıklamalarda bulundu.

"Tamamlanmış bir takımla oynayacağız. Öncelikle temel amacımız Avrupa Ligi'nde gruplara kalmak. Aynı zamanda bizim takımımız seribaşı olmasına rağmen sert bir rakiple oynayacağımızı biliyoruz. En belirgin yanları kolektif yapıları. Birkaç sezondur istenenin dışındaydık. Bu sene antrenör değişikliğiyle ben başladım göreve. Birçok şeyin değişmesi gerekiyor istenen şeyler için. Yarın tamamlanmış bir takımla, tamamlanmaya çalışan bir takımın maçı olacak. Avantaj-dezavantaj konusunda en önemli nokta bu. Kağıt üzerinde görünen avantajımız, daha pahalı, kaliteli, tecrübeli ve bireysel kalitesi yüksek oyunculara sahip olmamızdır. Sadece yarın için değil tur için söylemek gerekirse, bireysel kalite yarınki maçın ve turun hangi tarafa yöneleceğini gösterecek."

Kocaman, kalede hangi oyuncuyu tercih edeceği sorusu üzerine, birbirleriyle oynamaya alışık isimleri tercih edeceğini belirterek, "Takımla 1 aydır çalışıyoruz. İlk 1 hafta milli takım oyuncuları yoktu. İlk hafta takımın yarısı aramızda değildi. Sonraki dönem hazırlık maçı dönemiydi. Arada tamamlayıcı antrenmanlar yapmak zor. Kadroyu yaparken birbiriyle oynama uyumu olan oyuncuları tercih edeceğim. İlerleyen haftalar içinde yeni oyuncuları takıma dahil etmek temel amacım olacak. Büyük ölçüde yarın kadro bu şekilde oluşacak." şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Videoları