comScore

FutbolArena TV

Aykut Kocaman: "Beşiktaş soyunma odasında yaşananlar açıklanmalı"

24 Nisan 2018, Salı 01:06

Antalyaspor'u sahasında 4-1 mağlup ederek puanını 60'a çıkartan ve şampiyonluk yarışında takibini sürdüren Fenerbahçe'de Teknik Direktör Aykut Kocaman, karşılaşmanın ardından basın toplantısında soruları yanıtladı

Beşiktaş hükmen mağlup olmalı ama hakkaniyetli davranılmalı” 
Bu ortamda çalışmanın kimseye mutluluk vermeyeceğini söyleyen Kocaman, “Bu berbat ortamda çalışmak kimseye mutluluk vermez. Zaten köklü bir karar alacağım yakında. Beşiktaş'ın soyunma odasına hakemden önce gittiği için hükmen mağlup olması gerekiyor. Ama hakkaniyetli olmak gerek ve maçın devam etmesi gerekiyor. Çünkü sözlerimin başında da söyledim, arsızlık yapmak istemiyorum ve Türkiye Kupası finalistinin sahadan çıkması gerektiğini düşünüyorum” dedi. 
Şenol Güneş'le arasında maçtan sonra bir diyalog geçmediğini söyleyen Kocaman, “Şenol hoca, hukukumuz olan bir insan. Direkt yanına gittim olay olunca. Hoca içeri gitmişti ve sonrasında sedye ve ambulansla çıktı. Ben soyunma odasında ne olduğunu bilmiyorum. Bunun açıklanması gerekiyor. Hocaya su atılıyor ve yere düşüyor. Sonrasında soyunma odasına gidiyor ve ardından sedyeyle çıkıyor. Hakem sanki olayı Şenol Güneş'in yere düşmesine bağlıyor. Beşiktaş soyunma odasında hocanın kafasına 5 pens atılması servis edildi. Bu kamuoyu oluşturmak için yapılan bir şeydi. Güçlülerin medya kontrolü çok yüksek. Bu hemen medyaya sunuldu ve insanların direkt olarak yargıda bulunmasına yol açıldı” diyerek sözlerini sürdürdü.

Fenerbahçe Videoları