comScore

FutbolArena TV

Aykut Kocaman: "Bana güvenenleri yarıda bırakmama durumu biraz daha öne çıktı"

19 Kasım 2017, Pazar 23:24

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçından sonra kendine güvenenleri yarı yolda bırakmak istemediği için yola devam etme kararı aldığını söyleyerek, "Kendi ilkelerimin biraz da dışına çıkarak devam etme kararının doğru olduğunu düşündüm. Milli takım arasında da oyuncularımla hiçbir şey olmamış gibi devam ettim" dedi.
Fenerbahçe, Süper Lig'in 12. haftasında sahasında karşılaştığı Demir Grup Sivasspor'u 4-1 mağlup etti. Mücadelenin ardından Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Skoru aldıktan sonra oyunu koruma kaygısına giriyoruz”
Takımın gerekli skoru bulduktan sonra oyunu koruma duygusu içine girdiğini ve bunun da kendilerini olumsuz etkilediğini belirten Aykut Kocaman, “Son haftalardaki oyunlarımızı izdüşümüydü. Skoru elde edene kadar daha derli topu bir takımdık. Ancak skoru aldıktan sonra koruma kaygısına giriyoruz ve yapmamız gerekenleri yapamıyoruz. Öndeyken de mutlaka gol yiyoruz. Bugün de öyle oldu. Oyundan vazgeçip uzun toplara dönen takıma döndük. İki tane top kaybından gol geldi. Ama bugün taraftarın golü yediğimiz andaki sahaya yansıttığı enerji çok faydalı oldu. O enerjinin de yardımıyla süreç bizim lehimize döndü. Rakibin de eksik kalması yardımcı oldu. Galatasaray'ın mağlup olduğu, Beşiktaş'ın puan kaybettiği haftada aldığımız bu galibiyet üst sıralar için umut verici oldu” diye konuştu.
 

Fenerbahçe Videoları