comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'da savunma sil baştan

06 Ocak 2017, Cuma 11:16
Çaykur Rizespor'da savunma sil baştan

Çaykur Rizespor'da savunma hataları üzerine çalışmalar yapılıyor.

FutbolArena - Çaykur Rizespor'da ilk devre alarm veren kale ve savunma ikinci devrenin başında sil baştan olacak. Yeşil – mavili takım ilk devre boyunca kalesine 27 gol görmüştü. Teknik direktör Hikmet Karaman özellikle bireysel hatalardan yenilen gollerle çok puan kaybettiklerini ve bu durumu bir an önce düzeltmeleri gerektiğini savunmuştu.

Antalya kampında savunma oyuncuları ile sık sık bir araya gelerek özel çalışmalar yapan deneyimli teknik adam ligin ikinci devresinde kale ve savunmaya bir takım değişiklikler yapacağının sinyallerini verdi.
Afrika Şampiyonasına giden kaleci Diallo ve stoper Yakoubi'nin ilk dört hafta görev alamayacağı yeşil – mavili takımda kale bir kez daha Gökhan Akkan'a teslim edilecek.

Sağ bekte Orhan Ovacıklı'nın sakatlığı nedeniyle sıkıntı yaşayan Rizespor'da o mevkide düşünülen iki isim Ali Faez ve sakatlıktan kurtulan Matic Fink olacak. Stoperde Yakoubi'nin yokluğunda Ümit Kurt ve Oboabona arasında tercih yapacak olan teknik patron Karaman, ikinci devre o bölgede takviye yapacağı ve yeni gelen stoperin formasının garanti olduğu biliniyor. Yeşil – mavili ekip sol bekte ise ligde uzun süre şans verdiği Iraklı oyuncu İsmael'in yerine son haftalarda formayı kapan Özgür Çek'le yola devam edeceği tahmin ediliyor.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)