comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'da amatör branşlar devrimi

18 Şubat 2017, Cumartesi 15:18
Çaykur Rizespor'da amatör branşlar devrimi

Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin 85. Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

FutbolArena - Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi'ndeki genel kurul toplantısına, Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Metin Kalkavan ve yönetim kurlu üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve kulüp üyeleri katıldı.

Genel Kurul divan seçimi ile başladı. Divan başkanlığına eski Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı seçildi. Ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile program devam etti. 


Metin Kalkavan; ”Amatör Branşlar Bir Devrimdir”


Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Metin Kalkavan, önemli olanın mali bütçe içinde başarılı olmaktır diyerek;” Bu durum taraftarın hoşuna gitmeyebilir, buna da saygı duyarım. Benim ağzımdan taraftarlara hakaret edici, rencide edici bir kelime duydunuz mu? Yönetime saygı duyacaksınız, seversiniz, sevmesiniz. Sizin işiniz yönetimle olmasın, takımınıza sahip çıkın. Bu takım sizin takımınız gelin destek verin. Maç başında yapılan protestoyu iyi niyetli bulmuyorum, maç sonu kaybedersiniz protesto yapın. Amatör branşlar bir devrimdir. Lütfen çocuklarınızı spora yöneltin. Çocukların sağlıklı gelişimi için spor çok önemli bir sosyal faaliyettir” dedi.
Amatör dallarda ki faaliyetlerle ilgili bir sunum yapan Çaykur Rize Gençlik ve Spor Derneği Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Arslan Kalkavan, kulübün bünyesinde açılan amatör dallarda faaliyet gösterdiklerini belirterek; “Amacımız alt yapıdan sporcu yetiştirmek ve gençlerimizi spora yönlendirmekti. Bu amaçla yola çıktık. 23 dalda 1152 sporcu sayısına yükseldik.  Faaliyetlerimiz yeni sporcularımız ile artmaya devam edecektir” diye konuştu.

Konuşmalar ardından; yönetim kurulu faaliyet raporlarının okunması, mali raporların okunması ile mali raporların okunup ayrı ayrı ibra edilmesinin ardından genel kurul sona erdi. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)