comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor, Gabon'a kamp kurdu

20 Ocak 2017, Cuma 12:20
Çaykur Rizespor, Gabon'a kamp kurdu

Gabon'da düzenlenen Afrika Şampiyonasına iki scaut gönderen yeşil – mavili ekip, özellikle turnuvada boy gösteren gelecek vaat eden genç oyuncuları mercek altına altığı öğrenildi.

FutbolArena - Çaykur Rizespor'un izleme komitesinde görev alan yetkililer bu turnuvada ev sahibi takım Gabon'da forması giyen savunma oyuncusu Aaron Appindangoye ve Merlin Tandjigore, Gine Milli takım oyuncusu Idrissa Camara ve Abel Camara, Tunus Milli takımda görev alan ve aynı zamanda Rizespor'lu Yakoubi'nin takım arkadaşı olan orta saha oyuncusu Hamza Lahmar ve Ferjani Sassi, Cezayirli genç forvet oyuncusu İsmael Bennecar, Faslı kanat oyuncusu Youssef En Nesyri ve Mısır Milli takım oyuncuları Karim Hafez ve Marvan Mohsen'i izlediği ortaya çıktı.

RİZESPORLU AYMAN DEVREYE GİRDİ!
Önceki yıllarda Rizespor forması giyen Mısırlı Aymen Abdülaziz'in Afrika Şampiyonasını yerinde takip ederek yeşil – mavili takıma gelecek vaat eden genç oyuncuları belirlediği ve bu isimleri hazırlayacağı rapor halinde eski teknik direktör Hikmet Karaman'a sunacağı öğrenildi.

Hatırlanacağı gibi Mısırlı oyuncu Aymen 2001 – 02 sezonunda Kocaelispor forması altında Türkiye kupasını kaldırmış, o takımın teknik direktörlüğünü Hikmet Karaman yapmıştı. Mısırlı oyuncu ile sürekli iletişim halinde olan Rizespor teknik direktörü Karaman, eski oyuncusundan özellikle Kuzey Afrika liginde yer alan takımlarda gelecek vaat eden oyuncuları izlemesi için görevlendirilmişti.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)