comScore

Aydın Doğan'a ne oldu? Aydın Doğan tutuklandı mı? Aydın Doğan son dakika haberi (Aydın Doğan kimdir, nereli? Aydın Doğan yakalandı mı?)

13 Haziran 2018, Çarşamba 01:01
Aydın Doğan'a ne oldu? Aydın Doğan tutuklandı mı? Aydın Doğan son dakika haberi (Aydın Doğan kimdir, nereli? Aydın Doğan yakalandı mı?)

Aydın Doğan hakkında yakalama kararı. Aydın Doğan son dakika yakalama kararı. Aydın Doğan tutuklandı mı? Aydın Doğan hakkında neden tutuklama kararı çıkarıldı? Eski Doğan Medya Grubu patronu Aydın Doğan hakkında son dakika yakalama kararı çıkartıldı.

FutbolArena - Doğan Medya Grubu eski sahibi iş adamı Aydın Doğan hakkında son dakika flaş bir yakalama kararı çıkarıldı. Aydın Doğan hakkında çıkarılan yakalam kararı gündeme bomba gibi düştü. Aydın Doğan hakkında yakalama kararı neden çıkarıldı? Aydın Doğan nerede? Aydın Doğan tutuklandı mı? Aydın Doğan son dakika yakalama kararı ile ilgili tüm gelişmeler haberimizde.


Aydın Doğan hakkında son dakika yakalama kararı 


Geçtiğimiz günlerde Demirören ailesine satılan Doğan Medya Grubu'nun eski patronu Aydın Doğan hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Karar Gazetesi'nde yer alan habere göre, 'Sermaye Piyasası Kanunu'na muhalefet' davası açılan Aydın Doğan hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Hakkında son dakika yakalama kararı çıkartılan Aydın Doğan'ın Almanya'da tedavi gördüğü belirtiliyordu. Tedavi gördüğü gerçekcesi ile kendisi hakkında açılan 'Sermaye Piyasası Kanunu'na muhalefet' davası açılan Aydın Doğan'a mahkemeye intikal etmemesi nedeni ile zorla yakalama kararı çıkarıldı.


Aydın Doğan Kimdir? Aydın Doğan kaç yaşında?


Ülkemizde uzun yıllar Doğan Medya Grubu'nun patronu olan Aydın Doğan zaman zaman AKP hükümeti ile ters düşmüştü. Aydın Doğan geçtiğimiz günlerde flaş bir karar ile sahibi olduğu medya kuruluşunu Demirören ailesine satmıştı. Doğan Holding Onursal Başkanı olan Aydın Doğan 15 Nisan 1936 Kelkit Doğumlu.
Aydın Doğan, 15 Nisan 1936 tarihinde Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde dünyaya geldi. Aydın Doğan evli ve 4 çocuk babasıdır. 82 yaşındaki Aydın Doğan öğrenim hayatında liseyi Erzincan'da bitirdi. Aydın Doğan, üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi Ticari İlimler Akademisi'nde tamamladı. Üniversite'den sonra lastik, radyo, bisiklet, inşaat makineleri tüccarlığı gibi alanlarda çalıştı. Aydın Doğan, 1961 yılında ise şahsi şirketini kurdu. 1979 yılında ise Milliyet Gazetesi'ni satın alarak medya sektörüne adım attı. 

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)