comScore

Aydın Doğan nerede? Aydın Doğan tutuklandı mı? Aydın Doğan yakalandı mı? (Aydın Doğan hakkında son dakika 2018 kararı)

18 Haziran 2018, Pazartesi 14:41
Aydın Doğan nerede? Aydın Doğan tutuklandı mı? Aydın Doğan yakalandı mı? (Aydın Doğan hakkında son dakika 2018 kararı)

Aydın Doğan nerede diye merak edenler için Aydın Doğan hakkında son dakika kararı açıklandı. Aydın Doğan yakalandı mı? Aydın Doğan tutuklandı mı? sorusuna yanıt arayanlar için Aydın Doğan hakkında yaşanan son dakika Aydın Doğan gelişmelerine haberimizden ulaşabilirsiniz. 

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan hakkında son dakika kararı. Aydın Doğan hakkında daha önceden verilen kararın ardından Aydın Doğan için son dakika gelişmesi yaşanıyor. Aydın Doğan nerede diye merak edenler için Aydın Doğan hakkında verilen kararın ardından Aydın Doğan şu an nerede? sorusu popülerlik kazandı. Peki Aydın Doğan şu anda nerede? Aydın Doğan ne yapıyor? Aydın Doğan tutuklandı mı? Aydın Doğan hakkında yakalama kararı çıktı mı? Aydın Doğan nedne aranıyor? Tüm bu soruların cevaplarına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 


Aydın Doğan son dakika haberleri (Aydın Doğan yakalandı mı 2018)


Hatırlanacağı üzere İstanbul 7'inci Asliye Ceza Mahkemesi hakimi, Sermaye Piyasası Kanunu'na aykırı hareket etmek suçlamasıyla yargılandığı davanın duruşmalarına katılmadığı gerekçesiyle 82 yaşındaki Aydın Doğan'ın zorla mahkemeye getirilmesine karar vermişti. Aydın Doğan hakkında çıkan bu kararın ardından son dakika Aydın Doğan hakkında yeni bir gelişme daha yaşandı. 

Peki Aydın Doğan şu an nerede? Aydın Doğan hakkında ne karar çıktı? Sözcü'nün haberine göre, Aydın Doğan hakkında yakalama kararı kaldırıldı. Duruşmada avukatlar Doğan'ın 18 Ağustos'a kadar Almanya'da tedavi göreceği tıbbi merkezi ile ikametinin adresini mahkemeye sunacaklarını ve gerekirse ifadenin burada da alınabileceğini söyledi. Zorla getirme kararını kaldıran mahkemenin kararında Doğan'ın ifadesinin alınabilmesi için gerekli yazışmaların yapılabileceği belirtildi.

Aydın Doğan kimdir?

Aydın Doğan, 15 Nisan 1936'da Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini Erzincan'da, üniversite öğrenimini de Marmara Üniversitesi'nde İktisadi Ticari İlimler Akademisi'nde tamamlamıştır.

Üniversite mezuniyetinin ardından 1958'den itibaren lastik, bisiklet, radyo, ticari araç, iş ve inşaat makineleri tüccarlığı, nakliyecilik ve müteahhitlik yapan Aydın Doğan, 1974'ten sonra da İstanbul Ticaret Odası Meclis ve Yönetin Kurulu Üyeliği'nin ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu üyesi oldu.

1979'da Milliyet gazetesini satın alarak ilk defa medya sektörüne yönelmiş, Türkiye Gazete Sahipleri Sendikası Başkanı olmuştur. 1998'de Tokyo'da organize edilen Dünya Yayıncılık Birliği toplantısında Türkiye'den ilk kez seçimle Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçilen kişi oldu.

AYDIN DOĞAN HAKKINDA SON DAKİKA KARARI

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.