comScore

Real Madrid Real Madrid

Avrupa'nın en iyi hücum takımı hangisi?

02 Şubat 2017, Perşembe 21:43
Avrupa'nın en iyi hücum takımı hangisi?

Avrupa'nın maç başına en çok şut atan takımları Real Madrid ve Napoli...

FutbolArena Analiz - Avrupa'da 2. devre heyecanı başladı. Peki Avrupa'da hücumda en etkili takımlar hangileri? Gelin birlikte bakalım...


Avrupa'nın en çok şut çeken takımları


Avrupa'da maç başına rakip kaleye en çok şut çeken takımlar 17.8'er şut ile Real Madrid ve Napoli olurken, İnter de 17.7 şut ile bu iki takımı izledi. Bilindiği üzere İnter, Pioli yönetiminde yükselişe geçmiş ve 4. sıraya kadar yükselmişti.

4. Tottenham maç başına 17.6 şut çekerken 5. Bayern Münih de 17.2 şut çekmiş. 


Avrupa'nın en çok isabetli şut çeken takımları


İsabetli şutta ise 7.2 ile Real Madrid zirvede. Onları 7.1 ile Napoli takip ederken, Liverpool, Bayern Münih ve Barcelona 6.2'şer isabetli şut ile 3. sıraya paylaşmış durumdalar. 


Avrupa'nın en çok dripling yapan takımları


Maç başına en çok başarılı dripling yapan takımları ise İngiliz devi Chelsea ve Barcelona. Her iki takım da maç başına 13.8 başarılı dripling ile zirvede. Onları 12.9 kez ile Manchester City takip ediyor.
EN ÇOK FAUL YAPILAN TAKIMLAR

Rakipleri tarafında en çok faulle durdurulan takımların başında ise Borussia Dortmund geliyor. Maç başına 17.8 faul alan Dortmund'u sürpriz bir Alman kulübü Ingolstadt takip ediyor. Ingolstadt da maç başına 17.1 faul alıyor. 3. sırada ise 16 faul ile İtalyan devi Juventus var.


Topa en çok sahip olan takımlar


Bayern Münih topa sahip olma oranında Avrupa'nın zirvesinde ve maç başına %64.8 ile zirvedeler. Onları 62.1 ile Barcelona, 60.7 ile Borussia Dortmund ve 60.6 ile PSG takip ederken, bu sistemi en sıkı benimseyen teknik adamlardan Pep Guardiola'nın takımı Manchester City de 60.5 ile 5. sırada. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)