comScore

Real Madrid Real Madrid

Avrupa'nın en formda takımları...

05 Ekim 2016, Çarşamba 19:58
Avrupa'nın en formda takımları...

Avrupa'da Milli Takım arasına girilirken geride kalan süreçte hangi takımlar ön plana çıktı. Gelin birlikte bakalım.

FutbolArena Analiz - Avrupa'nın tüm liglerinde Milli maç arasına gidildi. Peki sezona hangi takımlar, hangi özellikleriyle güçlü başladı? 5 büyük ligin en formda takımlarını inceledik...

Whoscored istatistik sitesinin verilerine göre 5 büyük ligde en iyiler şöyle...
REAL MADRİD RAKİP KALEYİ ŞUTLARLA DÖVÜYOR! 

La Liga'da Atletico Madrid ile aynı puanda bulunan Real Madrid geride kalan haftalarda Roma ile birlikte 5 büyük ligde maç başına en çok şut atan takım konumunda. Bu ikiliyi 19.3 şut ile Liverpool ve 19 şut ile Bayern Münih takip ediyor. İtalyan ekibi Roma ile birlikte rakip kalelere maç başına 20.7 şut atan Real Madrid isabet oranında da en iyi. 

Maç başına 5 büyük ligde 8 kez ile en çok isabetli şut atan takım olan Real Madrid'i 7.3 isabet ile Juventus takip ediyor. Liverpool da 7 kez ile 3. sırada.

TOPA EN ÇOK SAHİP OLAN TAKIM BAYERN MÜNİH 

Alman panzeri Bayern Münih, maç başına ortalama %65.8 ile 5 büyük ligde topa en çok sahip olan takım konumunda. Onları %64 ile Borussia Dortmund takip ediyor.. %63.1 ile Barcelona ise 3. sırada. 

EN İSABETLİ PAS YAPAN TAKIM PARİS SAİNT-GERMAİN 

Maç başına pas isabet oranı en yüksek takım ise %89.1 ile Paris Saint-Germain. Onları %87.7 ile Napoli ve %87.2 ile Bayern Münih takip ediyor.

EN ÇOK DRİPLİNG YAPANLAR LİVERPOOL VE MANCHESTER CİTY

Premier Lig'de takımların daha çok driplinge dayalı olduğunu görüyoruz. EURO 2016'da maç başına en çok dripling deneyen ülke de İngiltere idi. 

En çok dripling yapan takım 15.1 ile Liverpool ve Manchester City. Onları 13.7 ile Arsenal ve Chelsea takip ediyor. 13.6 ile Marsilya ve Barcelona da arkalarından geliyor.

EN ÇOK FAUL İLE DURDURULAN TAKIM BORUSSİA DORTMUND VE INGOLSTADT

En çok faul ile durdurulan takım 90 dakika başına 19 faul alan Borussia Dortmund ve Ingolstadt. Onları 18.7 ile Empoli ve 17.1 ile Deportivo takip ediyor. 

Deportivo'da Bruno Gama ve Emre Çolak çok sayıda faul alan iki isim.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.