comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Avrupa'da kadro istikrarı yüzdelerinde Fenerbahçe ilk 3'te.

13 Ocak 2015, Salı 22:43
Avrupa'da kadro istikrarı yüzdelerinde Fenerbahçe ilk 3'te.

Uluslararası Spor Çalışma Merkezi'nin (CIES) Avrupa Ligleri'ndeki hangi takımların aynı oyuncu ve kadroyla daha uzun süre oynadığının araştırmasını yayınladı. Türkiye'den, Fenerbahçe ilk 3'te. 

FutbolArena - Uluslararası Spor Çalışma Merkezi'nin (CIES) Avrupa'daki Ligleri'ndeki hangi takımların aynı oyuncu ve kadroyla daha uzun süre oynadığının araştırması yapıldı. Türkiye'de, Fenerbahçe ilk 3'te. 
 
Yapılan kadro istikrarı araştırmasına göre Avrupa'da en fazla Real Sociedad 5.26 yıl yüzdesiyle en uzun süre aynı kadro ve oyuncularla mücadele eden takım oldu. Real Sociedad'ı takip eden takım ise Rusya'dan CSKA Moskova oldu. Listenin 3. sırada ise Fenerbahçe yer alıyor. Sarı lacivertliler Avrupa'daki diğer takımlara oranla son yıllarda kadro istikrarını koruyan en iyi 3. takım oldu. Ortalama ise 4.41 yıl yüzdesiyle. 
 
50 takımlı listede Türkiye'den giren bir diğer kulüp ise Galatasaray. Sarı kırmızılılar 3.10 yıl ortalamayla 50 kulüp arasında 50. sırada yer alıyor. Beşiktaş ve Trabzonspor ise bu araştırmaya göre 50 takımlı listede yoklar. 

 
Haber: Barbaros Yıldızlı

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)