comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Avrupa'da hangi takım, hangi turdan başlayacak? Osmanlıspor, Fenerbahçe, Başakşehir, Torku Konyaspor - Süper Lig Haberleri

19 Mayıs 2016, Perşembe 23:43
Avrupa'da hangi takım, hangi turdan başlayacak? Osmanlıspor, Fenerbahçe, Başakşehir, Torku Konyaspor - Süper Lig Haberleri

Spor Toto Süper Lig'in sona ermesiyle Avrupa'ya katılacak takımlar ve başlayacakları turlar belli oldu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de 2015-2016 sezonu sona erdi. Beşiktaş'ın şampiyon olduğu ligde Fenerbahçe 2. sırayı aldı.

Konyaspor, Başakşehir ve Osmanlıspor bu iki takımı takip etti. Galatasaray ligi 6. sırada tamamlayabildi. Küme düşen takımlar Sivasspor, Eskişehirspor ve Mersin İdman Yurdu oldu.
 

Fenerbahçe kaç eleme turu oynayacak?


Şampiyon Beşiktaş önümüzdeki sezon Devler Ligi'ne grup turundan dahil olacak. Fenerbahçe ise Şampiyonlar Ligi'ne katılmak için önce 3. ön eleme turunu, sonra da play-off turunu geçmek zorunda. 3. ön elemede veya play-off turunda elenirse yoluna Avrupa Ligi'nde devam edecek.
 

Torku Konyaspor, Avrupa Ligi'ne gruplardan mı dahil olacak?


Tarihi bir başarı göstererek ligi 3. tamamlayan Konyaspor, Avrupa Ligi'ne grup turundan başlayacak. 4. basamaktaki Başakşehir ise Avrupa Ligi'ne 3. ön eleme turundan dahil olacak.
 

Başakşehir ve Osmanlıspor Avrupa Ligi'nde kaç ön eleme oynayacak?


Başakşehir gruplara kalmak için önce 3. ön elemeyi, sonra da play-off turunu geçmek zorunda. Eğer bu iki turdan birisinde elenirse Avrupa kupalarına veda etmiş olacak. 5. Osmanlıspor ise Avrupa Ligi'ne 2. ön eleme turundan katılacak. Osmanlıspor gruplara kalmak için toplamda 3 tur geçmek zorunda. Herhangi birisinde elenmesi durumunda Avrupa defterini kapatacak.

Ligi 6. bitiren Galatasaray ise kupa finalinde Fenerbahçe'yi mağlup etmesi durumunda Avrupa Ligi'nde oynama hakkı kazanacak. Ama Aslan, Avrupa cezası nedeniyle katılamayacağı için Osmanlıspor şimdiden Avrupa Ligi'ni garantiledi. Galatasaray'ın Fenerbahçe'yi kupa finalinde yenmesi sadece 1 yıllık Avrupa'dan men cezasını çekmesini sağlayacak. Eğer kupa finalini Fenerbahçe kazanırsa, Galatasaray 2 yıl Avrupa'da olmayacak.


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!