comScore

Avrupa'da hakem ve VAR tartışması: "Adil futbol! VAR'ı kaldırın!"

16 Şubat 2021, Salı 19:50
Avrupa'da hakem ve VAR tartışması:

VAR sistemi ve hakem kararları Türkiye'de olduğu gibi son dönemde Avrupa'da da en fazla tartışılan ve eleştirilern konuların başında geliyor. 

FutbolArena Dış Haberler - Son dönemde Türkiye'de olduğu gibi Avrupa'da da hakem kararları ve özellikle VAR sistemi tartışılmaya devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz hafta hem İtalya, hem de İngiltere Premier Ligi'nde oynanan maçlarda teknik direktörler ve futbolcular hakem kararlarını eleştirdi. 

PIRLO: "BU PENALTI BİZE VERİLSEYDİ HAKEM ÇOK SERT ELEŞTİRİLİRDİ"
Juventus'un deplasmanda Napoli'ye 1-0 kaybettiği maçın ardından teknik direktör Pirlo, tartışmalı bir penaltı golüyle kaybettiklerini söylerken, "Tartışmalı bir penaltı golüyle kaybettik. Bu penaltı bize verilseydi hakem çok daha sert eleştirildi. Hakem kararlarında standart olmalı." dedi. 

PREMIER LİG'DE SOLSKJAER'İN TEPKİSİ: "ADİL FUTBOL İSTİYORUZ"

Premier Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Manchester United, son lig maçında deplasmanda West Bromwich ile 1-1 berabere kalırken, teknik direktör Solskajer maçın ardından tartışmalı pozisyonlara değinirken, "Hakem kararlarında standart olmalı. Her takım için aynı olmalı. Ancak bu maçta bizim lehimize olan pozisyonlarda sanırım VAR'daki hakemler uyuyordu. Onlara kahve götürmemiz gerekecek sanırım. Ben sadece adil futbol olması gerektiğini savunuyorum." dedi. 

HARRY MAGUIRE: "VAR'DAN LEHİMİZE KARAR ÇIKMIYOR"

Manchester United futbolcusu Harry Maguire ise aynı maçın ardından Klopp ve Mourinho'nun hakemlerle ilgili sözlerine dikkat çekerken, her iki teknik adamın hakemler üzerinde baskı kurduğuna değindi. Maguire, "Klopp ve Mourinho hakemler hakkında konuştuktan sonra VAR'dan bizim lehimize hiçbir karar çıkmadı. Başkaları bizimle ilgili konuştuğundan beri lehimize karar çıkmadı. Bu yüzden skorları hakemler veya VAR'a kalmadan kazanmak zorundayız." ifadelerini kullandı. 

WAYNE ROONEY: "VAR'I KALDIRIN"

Derby County Teknik Direktörü Wayne Rooney ise VAR sistemine karşı çıkanlardan. VAR'ın futbolun duygusunu yok ettiğini söyleyen Rooney, "VAR sistemi futbola yardımcı olmaktan ziyade şu anda tartışılan bir sistem haline geldi. En önemlisi de VAR, futbolun duygusunu yok etti. VAR'ı kaldırın. Kaldırılmalı." dedi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"