comScore

Avrupa Süper Ligi'ne son tepki Klopp'tan! Karşıt görüşler

19 Nisan 2021, Pazartesi 22:07
Avrupa Süper Ligi'ne son tepki Klopp'tan! Karşıt görüşler

Avrupa Süper Ligi'nde yer alan Liverpool'da teknik direktör Klopp, bu turnuva konusunda fikrilerinin değişmediğini ve Şampiyonlar Ligi'ni sevdiğini söyledi. 

FutbolArena Dış Haberler - Avrupa Süper Ligi turnuvasına futbol dünyasından tepkiler sürüyor. Son olarak Leeds United - Liverpool maçı öncesinde Liverpool Teknik Direktörü Klopp, Avrupa Süper Ligi konusunda fikirlerinin değişmediğini söyledi. 

KLOPP: "DÜŞÜNCELERİM DEĞİŞMEDİ"
Düşüncelerim değişmedi. Bu kararı ilk kez dün duydum. Leeds'e karşı oynayacağımız maç için hazırlanıyorduk. Sonrasında bu kararı duydum. Bazı bilgilere sahibiz ama fazla bilgimiz yok. Zorlu bir durum. İnsanlar bu karardan memnun değil. Anlayabiliyorum. Ancak pek de fazla şey söyleyemem. Çünkü karar sürecinde oyuncularım ve ben yer almadık. Bundan haberimiz yoktu. Ortada bir takım bilgiler var. Nasıl gelişeceğini göreceğiz. İnsanlar bundan dolayı mutlu değil ve bunu anlayabiliyorum. Taraftarlar, futbolun en önemli parçasıdır. West Ham'ın Şampiyonlar Ligi'nde olabilme olasılığını seviyorum. Konu sadece para, başka hiçbir şey değil. Ben ve oyuncularım bu sürece dahil değiliz. Karar sürecinde bulunmadık çünkü. Ben 53 yaşındayım. Futbolculuğumdan bu yana Şampiyonlar Ligi var ve ben Şampiyonlar Ligi'ni seviyorum. Birkaç şey duydum. Bakın; Liverpool sadece kararlardan ibaret bir kulüp değil. Bundan çok daha fazlası. Hiçbir şey taraftarlar ve takımımız arasına girmemeli."

MIRCEA LUCESCU

Avrupa Süper Ligi kabul edilemez. Arkasında Amerikalılar var. Futbolu bir iş olarak görüyorlar, spor değil. Futbol, işçilerin sporu olarak büyüdü. Her şeyi yıkıyorlar. Futbol sadece bu ülkelerden ibaret değil. Rekabeti yok ediyorlar. Utanç verici!

Union Berlin Basın Sözcüsü Christian Arbeit: "Avrupa Süper Ligi konusunda çok netiz! Alman pazarı olmadan Avrupa futbolunda böylesine bir bölünme bana göre iddialı. Denemek istiyorlarsa kendileri bilir. Alman kulüplerinin Avrupa Süper Ligi'nde yer almamasını bekliyoruz."

Bayern Münih CEO'su Rummenigge: "Şampiyonlar Ligi'nin yeni reformlarımı destekliyoruz. Mevcut futbol standartlarının gelişim için daha doğru olduğuna inanıyoruz. Dolayısıyla Bayern Münih; Avrupa Süper Ligi planına katılmadı."

Luis Figo: "Bunun adı Avrupa Süper Ligi değil. Bunun adı açgözlülük, bencillik ve ruhsuzluktur. Avrupa Süper Ligi, futbolun geleneğine aldırış etmeden, taraftarları hiç önemsemeyen bencil kulüp sahiplerini memnun etmek için kuruluyor."

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"