comScore

Avrupa Süper Ligi askıya alındı!

20 Nisan 2021, Salı 22:07
Avrupa Süper Ligi askıya alındı!

Avrupa Süper Ligi'nde flaş gelişmeler yaşanıyor! Anbean tüm detaylar... 

FutbolArena - Avrupa Süper Ligi depremi! İngiltere'de artan taraftar protestolarının ardından önce Chelsea kulübünün Avrupa Süper Ligi'nden çekilme kararı sonrası birçok kurucu kulüp benzer yönde tavır almaya başladı. 

Tüm İngiliz kulüpleri Avrupa Süper Ligi'nden çekildi. Chelsea'nin resmi açıklaması kısa süre içinde beklenirken; Manchester City, Arsenal, Tottenham, Liverpool ve Manchester United resmi olarak turnuvadan çekildiklerini duyurdular. 
ASKIYA ALINDIĞI AÇIKLANDI

Avrupa Süper Lig yönetimi: "İngiliz kulüpleri baskılar nedeniyle ayrılmak zorunda kaldı. Şu anki statü değişmeli. Projeyi yeniden şekillendirmek için atılacak uygun adımları yeniden gözden geçireceğiz."

AVRUPA SÜPER LİGİ'NDEN ÇIKMA KARARI ALAN KULÜPLER

Chelsea 
Manchester City
Arsenal
Tottenham
Liverpool
Manchester United
Atletico Madrid
Inter


SON GELİŞMELER

* İspanya'nın Atletico Madrid ve İtalya'nın Inter kulüpleri, Avrupa Süper Ligi'ne katılmama kararı aldıklarını duyurdu.

* Başkan Florentino Perez'in büyük istifa baskısı var. Taraftar protestolarının üzerine Avrupa Süper Lig kurucu kulüplerinin turnuvadan çekilme kararının ardından Florentino Perez üstünde büyük bir istifa baskısı olduğu öğrenildi. 

* Florentino Perez, L'Equipe'e yaptığı açıklamada Kulüplerin, Avrupa Süper Ligi'nden çekilme olasılığından endişelenmiyorum. Çünkü futbolda gelinen durum ciddi. Herkes çözüm aramayı kabul ediyor. PSG ve Bayern Münih'in bize katılacaklarına da inanıyorum. Kimseye baskı yapmadık." ifadelerini kullandı. 

* Liverpool'da Jordan Henderson yaptığı paylaşımda Avrupa Süper Ligi'ni istemediklerini söyledi ve futbolcular da bu paylaşımı retweet ederek ortak kararlarının olduğunu duyurdu. 

Son dakika! The Athletic'in haberine göre, Milan kulübü de Avrupa Süper Ligi'nden ayrılma kararı aldı. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"