comScore

Atletico Madrid Atletico Madrid

Atletico Madrid futbolcuları maaşlarında büyük indirim yaptı

02 Nisan 2020, Perşembe 20:56
Atletico Madrid futbolcuları maaşlarında büyük indirim yaptı

Atletico Madrid'in teknik heyet ve futbolculara yaptığı yüzde 70'lik maaş indirimi teklifi kabul edildi.

FutbolArena - Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını spor camiasını da etkisi altına aldı. İspanya La Liga ekiplerinden Atletico Madrid'de teknik heyet ve futbolcular, yüzde 70'lik maaş indirimini kabul etti.
 

Atletico Madrid yüzde kaç maaş indirimi yaptı?


İspanya La Liga ekiplerinden Atletico Madrid, teknik heyet ve futbolculara yüzde 70'lik maaş indirimi teklif etti. Yapılan görüşmeler sonrası kulübün teklifi kabul görürken alınan kararın kulübün ve personelin ekonomik olarak etkilenmemesi için iki plan üzerinde yapıldığı ifade edildi.

ATLETİCO MADRİD İNDİRİM KARARINI AÇIKLADI
Atletico Madrid'den yapılan açıklamada, ilk plana göre kadın ve erkek takımlarındaki futbolcular ile teknik ekibin maaşında yüzde 70'lik kesinti yapılacağı, ikinsi planda ise kulüpte çalışan 430 personelin maaşının yönetim kurulu, teknik heyet ve futbolcular tarafından karşılanacağı bildirildi. (DHA)

JUVENTUS'TAN MAAŞ İNDİRİMİ ÖRNEĞİ

Geçtiğimiz hafta Juventus resmi internet sitesinden yapılan açıklamada; Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsayan süreçte futbolcu ve antrenörlerle yapılan anlaşma doğrultusunda maaşlarda indirime gidildiğini, bu anlaşmada ise yaklaşık 90 milyon euro civarında bir tasarruf elde edileceği duyurulmuştu. 

Son dakika Atletico Madrid Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"