comScore

FutbolArena TV

Atilla Türker, olaylı derbiyle ilgili FutbolArena'ya konuştu!

24 Nisan 2018, Salı 16:33

Atilla Türker, Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde yaşanan olaylara değindi. FutbolArena'ya konuşan Atilla Türker, olası cezaları değerlendirdi.

Atilla Türker, TFF talimatlarına göre çıkabilecek 3 kararın olduğuna değindi.

Atilla Türker, "TFF talimatlarına göre, hakem tarafından güvenlik nedeniyle ertelenen maçlar için 3 seçenek var. 1. Yeniden başlatma 2. Kaldığı yerden başlatma 3. Hükmen mağlubiyet" dedi.

Atilla Türker'in Fenerbahçe - Beşiktaş maçındaki olaylarla ilgili yorumu

"FUTBOL TARİHİNİN EN KRİTİK KARARI"

"Mete Kalkavan eğer maçı devam ettirme kararı alsaydı ve Beşiktaş sahaya çıkmasaydı Beşiktaş hükmen mağlup olurdu. Ama maçı Mete Kalkavan tatil etti. Futbol tarihimizin en kritik kararı verilecek. Ne karar çıkarsa çıksın inanılmaz tepki olacak."

"TİYATRO SÖYLEMİNE KATILMIYORUM"

"İki tarafta birbirlerini yalancılıkla itham ediyor.  Herkes işine geleni yayınlıyor. Şenol Güneş, kafasına bir şey gelmese kendini yere atacak bir insan değil. Tiyatro söylemine katılmıyorum."

"TFF'NİN İNANDIRICILIĞI AZALDI"

"Sayın Cumhurbaşkanı düşüncesini paylaştı. Bu da mutlaka dikkate alınacaktır. TFF bugüne kadar adil kararlar verseydi, bu maçla ilgili karar belki de çok fazla tartışılmayacaktı. Geçmişte bir futbolcu 10 maç ceza alacakken 1 maç ceza verdiler. Eyyam yaptılar. Bu nedenle TFF'nin inandırıcılığı azaldı."

"BEŞİKTAŞ MAÇA ÇIKMAMAZLIK YAPMAZ"

"Fikret Orman tek başına maça çıkmama kararı veremez. Böyle bir yaklaşımda bulunacağını da düşünmüyorum."

"FENERBAHÇE'YE 2 MAÇ CEZA GELEBİLİR"

"Fenerbahçe'ye taraftar olayları nedeniyle 2 maçlık ceza gelebilir. Tolga Zengin'in tribünlere el kol hareketleri yapması son derece yanlış. Daha dikkatli olmalıydı. Güvenlik görevlisine yumruk salladı. Bunların izahı yok"

Fenerbahçe Videoları