comScore

Atiker Konyaspor'un yeni başkanı Hilmi Kulluk (Hilmi Kulluk kimdir, ne iş yapıyor?)

08 Haziran 2018, Cuma 18:52
Atiker Konyaspor'un yeni başkanı Hilmi Kulluk (Hilmi Kulluk kimdir, ne iş yapıyor?)

Atiker Konyaspor'un yeni başkanı Hilmi Kulluk oldu. Konyaspor'un yeni başkanı Hilmi Kulluk 95 oy alarak yeni başkan oldu. Hilmi Kulluk kimdir? Hilmi Kulluk ne iş yapıyor? Tüm bu sorularınızın cevapları haberimizde.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Atiker Konyaspor yapacağı genel kurul ile yeni başkanını seçti. Atiker Konyaspor seçim takvimine girerken Hilmi Kulluk yaptığı açıklama ile yapılacak olağan genel kurulda Atiker Konyaspor'un başkan adayı olacağını açıklamıştı. Yapılan oylamada Hilmi Kulluk, Atker Konyaspor'un yeni başkanı oldu. Atiker Konyaspor'un başkanı Hilmi Kulluk kimdir? Hilmi Kulluk ne iş yapıyor? Hilmi Kulluk kaç yaşında? Tüm bu sorularınızın cevabı haberimizde.


Atiker Konyaspor'un yeni başkanı Hilmi Kulluk kimdir?


Atiker Konyaspor yeni başkanını oyladı. Yapılan olağan seçimli kongrede başkan adayı Hilmi Kulluk yaptığı 95 oyla yeni başkan seçildi. Hilmi Kulluk yaptığı basın toplantısı ile başkanlık adaylığını şu sözler ile açıklamıştı.

“Bildiğiniz gibi güzide kulübümüz Konyaspor'un geleceğini belirlemek için önemli bir genel kurula gidiyoruz. Konyaspor ve kulübümüze gönül verenlerin hiç hak etmediği bir sezon yaşadık. Son ana kadar Süper Lig'de kalıp kalmayacağımız belli olmamıştı. Bu hem Konyaspor hem de şanlı taraftarımıza layık olmayan bir durumdu. Yeni stadımızla birlikte futbolda adeta çağ atlayan, tüm futbol camiasının ve medya camiasının beğenisini kazanan Konyaspor'umuzun bir daha böyle kötü günler geçirmemesi için ben ve arkadaşlarım bu şerefli göreve talip olduk"


Hilmi Kulluk kimdir?


Atiker Konyaspor'un yeni başkanı Hilmi Kulluk oldu. 8 Haziran günü yapılan olağan genel kurulda 95 oy alan Hilmi Kulluk, Konya şehrinin temsilcisinin yeni başkanı oldu. Hilmi Kulluk seçimden sadece 2 gün önce adaylığını açıklamıştı. Kullanılan 178 oyun 95'i alan Hilmi Kulluk, Zeki Çimen ve Mustafa Oral'ı geride bıraktı. Zeki Çimen 58 oy alırken, Musafa Oral 22 oyda kaldı.
Konya'da iş adamı olan Hilmi Kulluk, Kulluk Petrol şirketinin sahibi. Aynı zamanda Hilmi Kulluk daha önce Atiker Konyaspor yönetimlerinde yer aldı.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)