comScore

FutbolArena TV

Atiker Konyaspor'un hedefi UEFA Avrupa Ligi'ne katılmak

23 Mart 2017, Perşembe 16:13

Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan, üç kulvarda mücadele ettiklerinden dolayı sezonun kendileri adına zorlu geçtiğini belirterek, hedeflerinin yine UEFA Avrupa Ligi'ne gitmek olduğunu söyledi.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Şan, çeyrek finalde mücadele ettikleri Ziraat Türkiye Kupası'nda iddialı olduklarını aktararak, "Atiker Konyaspor'un bu sene 3 kulvarda yarışması nedeniyle sezonun zor geçeceği belliydi. UEFA Avrupa Ligi'nde ilk senemiz olmasına rağmen bir tecrübe kazandık. Ligde üçüncülüğü yakalama imkanımız gözükmüyor ancak ilk 6 içinde olma gayreti içindeyiz. Ziraat Türkiye Kupası'nda iddiamız var. Kısmet olursa final oynamak istiyoruz." diye konuştu.

Yeşil-beyazlı kulüp için bundan sonraki başarı kriterinin Avrupa kupalarına katılma olduğunu vurgulayan Şan, "Geçen hafta olağan genel kurulumuzu yaptık. Orada, 'Bundan sonra Konyaspor başkanlarının hedefi, en azından UEFA Avrupa Ligi'ne katılmaktır. Eğer bunu başaramıyorsa o başkan bir daha aday olmasın' dedim ve kendimi de bağlayan bir öneri ortaya attım." ifadelerini kullandı.

Atiker Konyaspor Videoları