comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Atiker Konyaspor'da sıcak transfer gelişmesi - Aykut Kocaman...

08 Ocak 2017, Pazar 11:39
Atiker Konyaspor'da sıcak transfer gelişmesi - Aykut Kocaman...

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman transfer hakkında konuştu. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig takımlarından Atiker Konyaspor, Moryke Fofana'yı renklerine bağlarken transferle ilgili olarak teknik direktör Aykut Kocaman açıklamalarda bulundu.


Atiker Konyaspor transfer haberleri


Geçtiğimiz haftadan bu yanan ikinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Atiker Konyaspor, diğer yandan da transfer çalışmalarını gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz günlerde sol kanat mevkii için Moryke Fofana ile anlaşan Atiker Konyaspor, bu oyuncuyu Konya'ya getirdi. Kanat takviyesini tamamlamasının ardından Kocaman, transfer defterini kapatacaklarını söyledi. Tecrübeli çalıştırıcı, büyük ölçüde Fofana transferiyle ikinci yarıya başlayacaklarını belirtti. Öte yandan tecrübeli çalıştırıcı, en büyük transferlerinin zihinlerinin dinginliği olacağını vurguladı. Kocaman, transferle alakalı olarak da “Ocak ayının sonuna kadarki süreci maçlar da oynayacağımız için durama göre tekrar bakarız” dedi.

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, ligin ilk yarısını değerlendirdi. İlk yarı için maç başı 1,5 puan hedeflediklerini söyleyen Kocaman, “Bunu başardık ama daha üstüne koyabilirdik. İlk 8-9 hafta toparlanamadık ve bu hedefin altında kaldık. Braga'ya kaybetmemizle birlikte gruptan çıkma şansımız zora girdi ve lige daha iyi konsantre olduk. Bu sayede yenilgisiz iyi bir seri yakaladık. Daha iyisini yapıp 24 puanı geçebilirdik” dedi.
HEDEF 30 PUAN

İkinci yarı hedefleri hakkında da konuşan Aykut Kocaman, avantajlı fikstür karşısında iç sahada oynayacakları maçları kaybetmemeleri gerektiğini ifade etti. Kocaman, “18 maçın 10'u kendi sahamızda. En büyük avantajımız bu. Dışarıdaki 8 maçta Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray gibi, nerede oynarsak oynayalım favori olamayacağımız takımlarla karşılaşacağız. Bu açıdan zor geçecek. Geçen sene 17 maçta 40 puan ekstra bir durumdu. İyi bir rüzgâr yakalamıştık ve bunu iyi kullandık. Bu seneki hedefimiz 18 maçta 30 puan” şeklinde konuştu. 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)