comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Vedat Bora: "Hayallerimi Konyaspor'da gerçekleştirdim"

28 Mayıs 2018, Pazartesi 14:09
Vedat Bora:

Konyasporlu Vedat Bora, kulübün resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Konyaspor'un başarılı futbolcusu Vedat Bora, alınan sonuçlar nedeniyle inişli - çıkışlı bir sezon geçirdiklerini belirtirken, yaşanan sıkıntıların üstesinden birlik beraberlikle geldiklerini ve sonucunda ligde kaldıklarını söyledi. ‘Bizim açımızdan inişli-çıkışlı bir sezon oldu' sözleriyle değerlendirmesine başlayan Vedat Bora, “Sezona ligde aldığımız sonuçlarla kötü başladık. Ama sonrasında bir toparlanma oldu. Devre arasında iyi bir kamp dönemi geçirdikten ve aramıza yeni isimler dahil olduktan sonra çok şükür iyi bir seri yakaladık ve bunun sonucunda da ligde kalmayı başardık” şeklinde görüş belirtti.


Konyaspor, Vedat Bora röportajı


Yeşil beyazlı takımın genç oyuncusu Vedat Bora, özellikle teknik heyet değişikliğinin yaşanarak girilen son 10 haftada takım olarak birbirilerine daha çok kenetlendiklerini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: “Ligde kalmamızdaki en büyük etkenlerin başında birlik-beraberlik geliyordu. Kahvaltı ve akşam yemeği organizasyonları başta olmak üzere yapılan güzel işler vardı ve bu da beraberinde güzel bir ortamın oluşmasını sağladı. Karşılığında da zaten puanlar almaya başladık. Saha dışındaki arkadaşlık saha içerisine de yansıdı. Ben ‘sezon başı' ve ‘sezon sonu' diye iki kısma ayırmak istiyorum. İkisi arasında hem arkadaşlık hem de takım havası açısından büyük farklılıklar vardı. Sezon sonuna doğru herkes inanılmaz anlamda takımı benimsedi. Arkadaşlık olarak da çok güzel bir ortam vardı. Bu da zaten puanlara ve sonuca yansıdı. İnşallah önümüzdeki sezonda bu havayı aynı şekilde devam ettirip Atiker Konyaspor'u bir daha bu durumlara düşürmemek adına daha iyi çalışacağız…”

"HİÇ BEKLEMEDİĞİM BİR ŞEYDİ"
‘Benim adıma bu sezona damga vuran olay A.Alanyaspor ile iç sahada oynadığımız maçta oyuna girip-çıkmam oldu. Hiç beklemediğim bir şeydi' sözleriyle açıklamasına devam eden Bora, “Ama sonrasında bu durumu daha çok çalışma adına kafaya taktım. Daha çok çalıştım, daha çok istedim. Çok şükür onun sonrasında da ilk 11'de oynamaya başladım. Formayı kaptım. Devre arasında transferler gelince biraz ikinci planda kaldım. Ama yine aynı şekilde çalışmalarıma devam ettim. Elimden geldiğince bu takıma katkı sağlamaya çalıştım. Sonuçta burada herkes Atiker Konyaspor'a emek veriyor, onun için çalışıyor. Bizler burada işçileriz. Sonlara doğru Sergen Hocanın gelmesiyle yeniden forma şansı buldum. 1 dakika, 3 dakika, 5 dakika, 15 dakika, 90 dakika ne kadar süre verilirse verilsin elimden geldiğince en iyi performansımı saha içerisinde sergilemeye çalıştım” diye konuştu.

"HAYALLERİMDEN BİRİNİ GERÇEKLEŞTİRDİM"

Her futbolcunun olduğu gibi kendisinin de en büyük hayallerinden birinin Avrupa Kupaları'nda oynamak olduğunu belirten futbolcu, “Bunu en güzel şekilde geride bıraktığımız sezonda UEFA Avrupa Ligi'nde oynayarak gerçekleştirdim. Benim açımdan hayallerimden birini gerçekleştirmek adına çok güzel bir duyguydu. Performans olarak da çok şükür iyi bir performans sergilediğimi düşünüyorum. Takım adına sıkıntılı geçen bir sezonu ligde kalarak sonlandırdığımız içinde mutluyum. Bunun yanı sıra bu sezon Atiker Konyaspor'da en fazla oynadığım sezondu. Benim adıma iyi bir sezon geçtiğini söyleyebilirim” görüşlerine yer verdi.

Son dakika Konyaspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"