comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Serkan Kırıntılı eski takımına dur dedi!

23 Aralık 2017, Cumartesi 22:34
Serkan Kırıntılı eski takımına dur dedi!

Konyaspor'un tecrübeli kalecisi Serkan Kırıntılı eski takımı Fenerbahçe'yi durdurdu.

FutbolArena Analiz - Konyaspor'un tecrübeli file bekçisi Serkan Kırıntılı, Süper Lig'in 17. haftasında Fenerbahçe karşısında kalesinde devleşti. Serkan kritik kurtarışlarla takımına bir puanı getiren isim oldu. 


Serkan Kırıntılı'nın Fenerbahçe maçı performansı


2012-2013 sezonunda Fenerbahçe'de Volkan Demirel'in yedeği olan Serkan Kırıntılı ardından Rizespor'a gitmiş ve sonrasında da Aykut Kocaman ile Konyaspor'da yeniden doğmuştu. 

32 yaşındaki tecrübeli kaleci bu maçta ise eski hocası Kocaman'ı üzdü. Kalesine gelen tam 9 isabetli şutun 8'ini kurtaran Serkan, sadece Mehmet Topal'ın yakın mesafeden vurduğu kafayı kurtaramadı. 
Serkan bir hava topu kazanıp bir de pozisyon uzaklaştırırken özellikle son dakikada Valbuena'nın kafa vuruşunda yaptığı kurtarışla maçın kader adamı oldu. 


Aykut Kocaman Konyaspor maçından sonra ne dedi?


Öte yandan Aykut Kocaman maç sonunda yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı.

Esas itibariyle maçtan evvelki kurguya ve düşündüklerime yakın geçti maç. Skor dışında. Bir şekilde öne geçeceğimizi düşünüyordum, problem oldu. Konyaspor geçen sezonki başarılı oyununu bize kabul ettirdi. Oyunu sakinleştiren, dinlendiren, stoperlere giden toplardaki baskımız azaldı. Bunu yapamayınca Konyaspor sahaya iyi yerleşti. Hem oyunu ve topu hızlandırmızı engellediler. 25. dakikadan sonra topun ritmini arttırmayı başardık ama önde klasik tipte santrforumuz yoktu. Ceza sahasına girişlerde problem yaşadık. Bu kabul edilebilir ama çok da anlamlı değil bir tarafıyla. 65. dakikadan sonra ise fizik gücümüzle birlikte skora yakın olacağımızı tahmin ediyorduk. Sanki 1-0 kazanacağımız bir maç gibi görünüyordu. 35 puanla devreye girmek bizi çok mutlu edecekti. 

"OZAN TUFAN SORUSUNA CEVAP!"

Karar vermek bizim iç meselemiz. Bir takım şeyleri yan yana getirerek, kararlar veriliyor. Doğru veya yanlış işin başka boyutu. Tabi ki bilgilendireceğimiz şeyler var her şeyin de açıklanması gerekmiyor. 

"BİZİM ÜLKEMİZDE FUTBOL ANLAYIŞI..."

Bizim ülkemizde futbolda şöyle bir şey var. Tat tuz alınan oyun, topu ileriye at. Koştur koştur 5 kişi orada, 5 kişi öbür tarafta. 3-4 tane pozisyona gireyim derken, kalende 5 pozisyon vermişin. Önemli değil. O zaman tadı tuzu oluyor. 

"GEÇEN HAFTA KART SINIRINDAKİ 3 OYUNCUMUZ ÇAT ÇAT CEZALI DURUMA DÜŞTÜ"

Geçen hafta 3 oyuncumuz kart sınırında. İlk faulde çat çat 3 oyuncu kart görüyor. Bunu da unutmamak gerekiyor. 

Aykut Kocaman basın toplantısında neden Fernandao ve Soldado ile başlamdınız sorusuna, "Belirgin bir nedeni yok. Kendi iç dünyamız." yanıtını verdi. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!